W stronę komunikacji: mediacja – relacja z warsztatów dla wolontariuszy

001-szkolenieWolontariusze naszej Fundacji to zazwyczaj osoby młode, pragnące pogłębić swoją wiedzę z zakresu studiów i uzupełnić ją o doświadczenia zdobyte w pracy z naszymi beneficjentami. Wspierają nas w działaniach statutowych, są również otwarte na nowe pomysły i same też je generują. Przez cały rok są z nami na zajęciach, zjazdach, spotkaniach oraz warsztatach. Jesteśmy im wdzięczni za stałą pracę na rzecz naszej organizacji i w podzięce za trud od 2016 roku rozpoczęliśmy organizację cyklów spotkań-szkoleń, które mają na celu podnieść ich kompetencje zawodowe i osobiste, a także przyczynić się do podniesienie efektywności ich pracy.

Nasze listopadowe szkolenie stanowiło kontynuację spotkania z maja tego roku, w którym przedstawiliśmy czym jest mediacja oraz gdzie się ją stosuje. Po teoretycznym przygotowaniu przyszedł czas na warsztaty, podczas których wolontariuszki ćwiczyły na konkretnych przykładach stosowanie technik mediacyjnych.

Szkolenie stanowiło jedynie wstęp do świata mediacji. Uczestniczkami szkolenia były w dużej mierze studentki kierunków pedagogicznych, współpracujące z dziećmi, które niebawem wejdą na rynek pracy i będą wykonywały swój zawód w rozmaitych placówkach oświatowych i opiekuńczo-wychowawczych. W swojej pracy będą musiały rozstrzygnąć niejeden spór pomiędzy rówieśnikami – ważne zatem, żeby były wyposażone w jak najwięcej narzędzi, które będą im pomagały w sytuacji tego typu podejmować właściwe decyzje. W takich chwilach sama świadomość istnienia mediacji i technik mediacyjnych może się okazać niezmiernie pomocna.

Dziękujemy serdecznie naszym wolontariuszkom za udział w szkoleniu! Kolejne spotkania planujemy na wiosnę 2017 roku.

Sandra Narewska

003-szkolenie 002-szkolenie

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia    Deklaracja dostępności    Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA