Kreatywny recykling w Domu Matki i Dziecka

005-kreatywny-recyclingDo naszych ostatnich zajęć w Domu Matki i Dziecka przygotowywaliśmy się skrupulatnie od kilku miesięcy. Pieczołowicie gromadziliśmy kartony, opakowania po kosmetykach i inne przedmioty, które generalnie powinny były trafić od razu do odpadów – my jednak dostrzegliśmy w nich materiał do świetnej zabawy, a swój pomysł zaprezentowaliśmy naszym mamom i dzieciom.

W listopadzie zorganizowaliśmy zajęcia wykorzystujące technikę DIY i przy użyciu wyłącznie kartonu, kleju, kolorowych kartek i rzecz jasna wyobraźni, wyczarowaliśmy własne zabawki! Powstały egzemplarze zarówno dla dużych jak i dla małych: dla naszych najmłodszych dzieciaków przygotowaliśmy sortery z opakowań po jajkach, które będą pomocne w nauce rozróżniania kolorów (można je również wykorzystać do innych zadań, stopniując ich trudność w zależności od wieku i stopnia rozwoju dziecka). Dodatkowo powstały kosmiczne rakiety, jak również domki dla lalek, a nawet… modele gokartów! Wszystkim wspólne tworzenie sprawiło sporo przyjemności – okazało się, że możliwości jest mnóstwo!

Tego typu prace plastyczne nie tylko wspaniale integrują z sobą rodzinę, ale również ćwiczą u dzieci motorykę małą, wyzwalają nowe pomysły i pielęgnują twórcze podejście do życia. Miejmy nadzieję, że nasze propozycje będą wspaniałą inspiracją dla mam i dzieci do zabaw na długie jesienne wieczory!

Sandra Narewska

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia    Deklaracja dostępności    Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA