„Narysuj słonia!” – spotkanie integracyjne mieszkańców Domu Matki i Dziecka

narysuj-sloniaW ubiegły czwartek w Domu Matki i Dziecka odbyło się kolejne spotkanie dla jego mieszkańców. Tym razem zajęcia miały charakter integracyjny, przy czym jak zwykle nie zabrakło wspólnych zabaw i gier – zarówno da starszych, jak i dla młodszych uczestników!

Biorąc pod uwagę dynamikę i zmienność grupy matek i dzieci zamieszkujących nasz Dom zaistniała potrzeba spotkania integracyjnego, które nie tylko pozwoliło poznać się nawzajem mieszkankom, ale również zaprezentować się specjalistom, prowadzącym na terenie placówki regularne działania. Dzięki temu możliwe było zaplanowanie kolejnych zajęć pod kątem potrzeb i dyspozycyjności odbiorców.

Podczas spotkania ustalono zasady pracy w grupie i na zajęciach, po czym rozpoczął się blok zabaw integracyjnych, w których każdy z nas mógł powiedzieć coś o sobie innym w żartobliwej formie. Pomysły na wypowiedź były bardzo zróżnicowane, co sprawiało, że były bardzo ciekawe. Matki, rozmawiające do tej pory głównie o dyżurach i obowiązkach domowych, miały okazję poznać się bliżej – okazało się, że pomimo wspólnego zamieszkiwania pozostało wciąż nowych tematów do omówienia. Z rozmów wyklarowały się informacje o wspólnych pasjach (m.in. czytanie książek przygodowych), które z powodzeniem będą mogły być kontynuowane również poza salą zajęciową.

Po cyklu zabaw integracyjnych zaproponowaliśmy mamom i dzieciom kilka prostych gier, dzięki którym przebywanie w domu, gdy plucha na dworze niestraszne! Jedną z nich była zabawa plastyczna pt.: „Narysuj słonia!”, która polegała na rysowaniu tytułowego zwierzęcia w tempie narzuconym przez kostkę do gry – ilość „oczek”, która wypadła pozwalała na narysowanie konkretnej części ciała. Wygrywała ta osoba, której słoń był jak najszybciej kompletny. Nasze „okazy” miały po kilka trąb i głów, jednak to tylko przysporzyło wybuchów śmiechu u małych i dużych. Gra zdecydowania do powtórzenia również z innymi zwierzakami!

Cieszymy się z kolejnego udanego spotkania z naszymi beneficjentami i przygotowujemy już kolejne działania!

Sandra Narewska

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia    Deklaracja dostępności    Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA