Spektakl w Rodzinnym Domu Dziecka!

001-P1070933-spektakl-rddW końcu nadszedł ten długo wyczekiwany dzień! Po przyjeździe na miejsce dowiedzieliśmy się, że od kilku dni trwały już gorączkowe przygotowania do spektaklu. Dzieci wykorzystały ostatnie dni wakacji na dopieszczenie swoich aktorów – kukiełek, poprawienie im fryzur i elementów stroju. Przygotowane na sierpniowych zajęciach plansze do prezentowania scenografii były pieczołowicie przechowywane w schowku obok domowego pianina. Nie pozostało nam nic innego, jak… zaczynać!

Na widowni zasiedli wszyscy mieszkańcy oraz przyjaciele Rodzinnego Domu Dziecka. Pierwsza zaprezentowała się „Samochwała”, grana przez naszą uroczą „biurową” kukiełkę Florentynę, która wzbudziła duży entuzjazm wśród dzieci. Tekst został odczytany niemal w całości przez jedną z małych uczestniczek. Później prezentowaliśmy kilka krótkich utworów „z zębami”: „Tygrys”, „Wilk”, „Lew” „Pantera”, a tuż po nich na scenie zaprezentowała się Żaba, która na tle przebogatej scenografii opowiadała widzom o swoich perypetiach u lekarza.

Było również miejsce na improwizację. Dziewczynki przygotowały iście musicalowe przedstawienie z bohaterkami „Krainy Lodu”, z czego należy zaznaczyć, iż wszystkie utwory wykonały samodzielnie. Obejrzeliśmy również spektakl o dobrym królu i królowej, którzy wiedli spokojne, acz szczęśliwe życie w malowniczej dolinie.

Zajęcia dały dzieciom bardzo dużo radości. Każde z naszych spotkań dawało im nową wiedzę i możliwości eksperymentowania, przy jednoczesnej dobrej zabawie. Zaskoczyło nas bardzo twórcze podejście uczestników do prezentowanych zagadnień. Ich wyobraźnia okazała się być bezgraniczna i przebogata. Z przyjemnością wysłuchiwaliśmy wciąż nowych pomysłów na spektakl i obserwowaliśmy ogromne starania maluchów, aby wyszedł jak najlepiej.

Zadowolenie z przeprowadzonego cyklu zajęć można było również odczuć ze strony rodziców zastępczych, którym bardzo spodobała się idea zabawy w teatr i dostrzegli w nich ogromny potencjał. Teraz przez całą rodziną przyjemne doświadczenie, jakim jest wspólna wizyta w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora na jednym ze spektakli we wrześniu.

Warsztaty były finansowane ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz środków Samorządu Województwa Opolskiego. Projekt „Dziś aktywni w Domu, jutro otwarci na świat” jest prowadzony przez grupę nieformalną „Razem na rzecz dzieci”, działającą pod patronatem Stowarzyszenia „Czas dla Rodziny”.

sponsorzy2

Sandra Narewska

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia   Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA