Spektakl w Domu Matki i Dziecka

004-11-spektaklPo bardzo owocnym spotkaniu w Domecku, przyszedł czas na zorganizowanie spektakli w Domu Matki i Dziecka. Salę przygotowywaliśmy razem z mamami i dziećmi. Kukiełki ułożono w kolejności występowania. Po zainstalowaniu teatrzyku w pracowni plastycznej i ustawieniu krzeseł w kilka rzędów można było triumfalnie krzyknąć „kurtyna w górę!”.

Widownia była imponująca – poza matkami z Domu Matki i Dziecka wśród widzów byli również pracownicy Domu, jak również byłe mieszkanki, które utrzymują kontakt z Fundacją. Rozpoczęliśmy od „Samochwały”, która zawojowała publikę. Tuż po niej na scenę wkroczyła szalona „Kaczka Dziwaczka”, która ostatecznie zamieniła się w skocznego zajączka. Oczywiście nie zabrakło „Igły i Nitki”, które „tak ze sobą tańcowały, aż uszyły fartuch cały”. Następnie na scenę wkroczyła „Kłamczucha”, a zaraz za nią „Samochwała”. Podobnie jak w Domecku i w Grudzicach zaprezentowała się również Żaba, która z powodu choroby musiała odwiedzić doktora.

Ze względu na różnorodny wiek dzieci, a także ich ogromną aktywność w procesie tworzenia spektaklu, do naszego repertuaru doszły również inne pozycje, znane doskonale i dużym i małym. Mieliśmy przyjemność obejrzeć klasyki braci Grimm „Jasia i Małgosię” oraz „Czerwonego Kapturka”.

Po teatralnej uczcie zorganizowaliśmy sobie wspólny piknik w ogrodach Domu, gdzie przy słodkościach mogliśmy wymienić się wrażeniami z zajęć. Dzieci pokochały kukiełki i zabawę w tworzenie inscenizacji, dlatego jesteśmy przekonani, że ten cykl warsztatów wpisze się już na stałe w działalność Domu i będzie cieszył i bawił kolejnych jego mieszkańców.

Zdjęcia są autorstwa naszej wolontariuszki Darii, której bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc!

Warsztaty były finansowane ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz środków Samorządu Województwa Opolskiego. Projekt „Dziś aktywni w Domu, jutro otwarci na świat” jest prowadzony przez grupę nieformalną „Razem na rzecz dzieci”, działającą pod patronatem Stowarzyszenia „Czas dla Rodziny”.

sponsorzy2

Sandra Narewska

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia   Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA