Prośba o pomoc dla Patrycji!

PatiPatrycja urodziła się jako niespełna kilogramowy wcześniak z licznymi problemami zdrowotnymi. Do najważniejszych należą dziecięce porażenie mózgowe i poważne problemy żywieniowe. Patrycja obecnie ma 4 lata, od ponad 3 lat przebywa w rodzinie zastępczej. Wciąż nie odczuwa głodu ani pragnienia, nie potrafi przełknąć żadnego pokarmu ani wypić wody – krztusi się i dławi, wymiotuje kilka razy dziennie odżywiana jest specjalnym pokarmem przez sondę dożołądkową.

Polskie szpitale, w tym Centrum Zdrowia Dziecka, nie poradziły sobie z tym problemem. Najbliższym ośrodkiem potrafiącym skutecznie nauczyć dzieci jedzenia jest NoTube Telemedical Center przy szpitalu klinicznym w Grazu https://notube.com/. Turnus leczniczy potrwa 2 tygodnie. Jego koszt wynosi 8320 euro.

Patrycja nie umie jeszcze samodzielnie chodzić. Jest codziennie rehabilitowana na kilkugodzinnych zajęciach prowadzonych przez fizjoterapeutów, psychologów, logopedów, pedagogów. Bierze udział w turnusach rehabilitacyjnych. Pati jest dzieckiem pogodnym, radosnym i ujmującym wszystkich pięknym uśmiechem.

Mamy nadzieję, że dzięki pomocy specjalistów i życzliwych osób, Patrycja nauczy się jeść samodzielnie, co przyczyni się do dalszego jej rozwoju i powrotu do zdrowia. Widać, że pomimo wielu trudności miała ogromny apetyt na życie, teraz dzięki Państwa wsparciu Patrycja może poznać jego smak.

Fundusze zbieramy za pośrednictwem: Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „SŁONECZKO” 77-400 Złotów, Stawnica 33A

http://www.fundacja-sloneczko.pl

Konta bankowe:

Spółdzielczy Bank Ludowy Zakrzewo Oddział w Złotowie

Darowizny w PLN:

89 8944 0003 0000 2088 2000 0010

Darowizny w EUR:

76 8944 0003 0000 2088 2000 0050

dla wpłacających z zagranicy kod SWIFT (inaczej zwany BIC): GBW CPL PP

kod kraju: PL

W TYTULE WPŁATY NALEŻY WPISAĆ: 486/G

W imieniu Patrycji serdecznie dziękujemy Państwu za wszelką okazaną pomoc.

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia    Deklaracja dostępności    Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA