Aktorzy! Relacja z zajęć parateatralnych w Domu Matki i Dziecka

006-50-kukielkiW dniu 29 lipca 2016 roku odbyły się kolejne zajęcia parateatralne, które realizowane są w Domu Matki i Dziecka za sprawą projektu grupy nieformalnej „Razem na rzecz dzieci” działającej przy Stowarzyszeniu „Czas dla Rodziny” o nazwie „Dziś aktywni w Domu, jutro otwarci na świat”. Tym razem przyszedł czas na wykonanie kukiełek do domowych teatrzyków!

Na ostatnich zajęciach mamy oraz dzieci wybrały ulubiony wiersz Jana Brzechwy, który posłużył im za bazę do stworzenia scenariusza do swojego rodzinnego spektaklu teatralnego. Tym razem musiały wyobrazić sobie postacie, występujące w tekście i spróbować na tej podstawie przygotować aktorów-kukiełki. Mieszkańcy Domu Matki i Dziecka z zapałem wzięli się do pracy – pomysłów na wykonanie lalek było mnóstwo!

Jedna z mam zdecydowała się na zilustrowanie „Kaczki Dziwaczki” – w tym celu przygotowała wraz ze swoim dzieckiem kukiełki wszystkich postaci występujących w wierszu, m.in.: fryzjera, farmaceutkę, praczkę oraz kucharza. Wśród wykonanych aktorów można było dojrzeć m.in. całą obsadę do „Jasia i Małgosi” – ulubioną bajkę jednej z rodzin.

Warsztatom towarzyszyła twórcza i radosna atmosfera. Uwieczniła je Daria – nasza wspaniała wolontariuszka, która nie tylko wykonała reportaż fotograficzny, lecz również pomagała matkom oraz dzieciom wykonywać poszczególne elementy strojów kukiełek i służyła pomocą przy każdej potrzebie – Daria, dziękujemy Ci z całego serca!

Warsztaty są finansowane ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz środków Samorządu Województwa Opolskiego.

sponsorzy2

Sandra Narewska

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia    Deklaracja dostępności    Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA