Scenografia! Tworzymy domowy teatrzyk w Domu Matki i Dziecka

005-P1070915-scenografia-dmid Po emocjonujących zajęciach z tworzenia kukiełek nadszedł czas na przygotowywanie scenografii do naszych domowych teatrzyków. Mieszkańcy Domu Matki i Dziecka z ogromnym zaangażowaniem podeszli do nowego zadania, który stanowiło doskonałe uzupełnienie naszych lipcowych warsztatów.

Na początku odczytaliśmy na nowo wybrane przez matki i dzieci utwory, aby jak najlepiej zaplanować scenografię. Już po chwili duże białe arkusze zapełniły się szkicami, które stanowiły projekty tła do poszczególnych utworów. Pojawiły się wielkie dęby (w lesie Czerwonego Kapturka) i salon fryzjerski (gdzie Kaczka Dziwaczka chciała kupić pół kilo sera). Przy pracy panowała bardzo miła atmosfera, a sam proces tworzenia sprawiał dużo radości małym i dużym.

Tym razem w zajęciach uczestniczyły również mamy i dzieci, które nie miały możliwości przybyć na wcześniejsze zajęcia, dlatego w pierwszej części zajęły się przygotowywaniem swoich kukiełek, a później wykonały również scenografię – w naszym repertuarze pojawiły się nowe tytuły m.in. znany i lubiany wiersz Jana Brzechwy pt. „Tańcowała igła z nitką”.

Podczas naszego spotkania wspierały nas nasze wolontariuszki: Olga i Iwona, którym bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc i wsparcie w trakcie działań! Jak zwykle byłyście nieocenione!

Warsztaty są finansowane ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz środków Samorządu Województwa Opolskiego. Projekt „Dziś aktywni w Domu, jutro otwarci na świat” jest prowadzony przez grupę nieformalną „Razem na rzecz dzieci”, działającą pod patronatem Stowarzyszenia „Czas dla Rodziny”.

sponsorzy2

Sandra Narewska

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia   Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA