Relacja ze Zjazdu Rodzin

zjazd-czerwiec-2016_016Kolejne już spotkanie naszych rodzin, zorganizowane w Kamieniu Śląskim, stało się częścią historii! 11 czerwca odbył się tam Zjazd Rodzin Adopcyjnych i Zastępczych i Przyjaciół Dzieci Adoptowanych. Wydarzeniu towarzyszyły liczne atrakcje przygotowane przez pracowników Ośrodka Adopcyjnego i wolontariuszy.

Rozpoczęliśmy o 11:00 wspólną Mszą Świętą, celebrowaną przez księdza Jerzego Dzierżanowskiego w kościele parafialnym w Kamieniu Śląskim. Oprawą muzyczną Eucharystii oraz pomoc liturgiczną zajęły się nasi rodzice i kandydaci, którym bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie. Podczas homilii ksiądz jak zwykle zaprosił dzieci pod ołtarz i zaangażował je w rozważania Ewangelii. Dzieci z ogromnym entuzjazmem „pomagały” księdzu, a na zakończenie każde z nich otrzymało prezent – wyjątkowy, bo dla rodziców , którym był ręcznie robiony różaniec „dziesiątka” – do wspólnej modlitwy.

Po specjalnym błogosławieństwie otrzymanym na Mszy Świętej, przyszedł czas na rozpoczęcie naszego Zjazdu w plenerze! Jak zwykle spotkaliśmy się w ogrodach sanktuarium św. Jacka, gdzie czekał na dzieci „Kącik Małego Artysty” (w którym dzieci mogły do woli rysować, kolorować, tworzyć pod czujnym okiem wolontariuszek), sekcja malowania buziek (która cieszyła się ogromną popularnością, zwłaszcza wśród dziewczynek, które zamieniały się w motylki, kotki, tygryski…), dmuchany zamek (postawiony dzięki uprzejmości państwa Katarzyny i Michała, który jak zwykle zrobił furorę) oraz Kraina Prezentów (w której każdy los wygrywał i dawał wspaniałą zabawkę – większość wypróbowano od razu!). Otwarliśmy również stoisko z kawą i herbatą i rozłożyliśmy przywiezione przez rodziny ciasta.

Już od 12:30 do wszystkich dzieci przyjechała Pszczółka Maja, która niemal od razu porwała najmłodszych do szeregu gier i zabaw. W większość tych aktywności zaangażowani również byli rodzice. W tym samym czasie można już było zapisywać się do V edycji naszego Rodzinnego Biegu o Kamień Śląski w trzech kategoriach: rodzinnej, dzieci młodszych oraz dzieci starszych.

Bieg rozpoczął się o 14:30, a startujący zebrali rzesze wiernych kibiców w postaci członków rodzin, przyjaciół, pracowników Ośrodka oraz wolontariuszy. Szczęśliwym zwycięzcom statuetki wręczał ks. Jerzy. Po Biegu zapraszaliśmy jeszcze wszystkie chętne dzieci do wykonania własnej kukiełki do domowego teatrzyku – trzeba przyznać, że w tej kwestii kreatywność dzieci nie znała granic! Powstały całe rodziny królewskie, ulubione postacie z bajek, zwierzątka… Każda praca była oryginalna i w jej wykonanie włożono naprawdę dużo wysiłku!

Nasze spotkanie zakończyło się ok. godz. 17:00. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację Zjazdu oraz pomoc w jego uatrakcyjnieniu: państwu Katarzynie i Michałowi, a także wolontariuszom z Publicznego Gimnazjum w Przyworach, którzy przyjechali nam pomóc wraz z panią Dorotą Porowską. Podziękowania kierujemy również do wolontariuszek naszej Fundacji: Ani, Benedykcie, Darii, Iwonie, Oldze i Sandrze za nieocenioną pomoc i wsparcie w przygotowaniu imprezy. Jesteśmy wdzięczni również pracownikom Sebastianeum Silesiacum za jak zwykle ogromną otwartość i życzliwość.

Zdjęcia ze Zjazdu są autorstwa naszej wolontariuszki, Darii, której serdecznie dziękujemy za tak piękną fotorelację!

Do zobaczenia na kolejnym Zjeździe!

Sandra Narewska

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia    Deklaracja dostępności    Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA