Majowa wizyta kobiet z Zakładu Karnego

spotkanie_003Majowe święto matek stanowiło okazję do kolejnej wizyty kobiet osadzonych w Zakładzie Karnym w naszym Domu Matki i Dziecka.

I tym razem nie obyło się bez własnoręcznie wykonanych prezentów. Matki i dzieci zostały obdarowane drobnymi upominkami, a nimi były: kwiaty wykonane z bibuły, pudełka na „skarby”, poduszeczki dla dzieci, oraz książeczki pamiątki dla dziecka i inne drobiazgi. Po tym miłym akcencie nadszedł czas na rozmowę przy kawie i herbacie. Więźniarki i matki szybko nawiązały kontakt z podopiecznymi Domu i zaczęły rozmawiać: o dzieciach, o sobie, o życiu.

Tego typu spotkania stanowią miłą odmianę dla obu stron, które mogą choć na chwilę oderwać się od swojej codzienności. Ogromną wartością jest spotykać się z ludźmi z różnych środowisk, aby mieć okazję do wysłuchania ich historii. Dostaje się wtedy powód do pogłębionej refleksji i zastanowienia się nad tym, co w życiu jest tak naprawdę ważne.

Serdecznie dziękujemy więźniarkom oraz ich wychowawcom za przyjazd i jak zwykle miłą wizytę. Dziękujemy również za wciąż nowe pomysły na rękodzieło i chęć obdarowania nimi mieszkańców naszego Domu.

Sandra Narewska

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia    Deklaracja dostępności    Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA