Już za chwilę Wielkanoc! – zajęcia plastyczne w Domu Matki i Dziecka

zajecia-wielkanocne_005Zbliżający się czas świąt pobudza nas do zmian, porządków i (wciąż jeszcze nieśmiałego) wypatrywania wiosny. Przyjemny nastój oczekiwania można nieco urozmaicić, wykonując domowym sposobem proste i efektowne ozdoby z motywami wielkanocnymi. 17 marca w Domu Matki i Dziecka odbyły się zajęcia plastyczne dla mam i dzieci, podczas których wykonywaliśmy takie właśnie prace.

Jednym z głównych materiałów, którym posiłkowaliśmy się podczas zajęć były papierowe talerzyki oraz plastikowe łyżki. Dzięki odrobinie wyobraźni oraz inwencji własnej uczestników zajęć, mogliśmy z nich „wyczarować” różnorakie zajączki, owieczki i kurczaczki. Żadna praca się nie powtarzała, każda miała bardzo indywidualny charakter i była wykonana z ogromnym zaangażowaniem!

W organizację zajęć włączyły się również nasze wolontariuszki: Patrycja i Sandra, którym bardzo serdecznie dziękujemy za udział i wsparcie podczas pracy twórczej mam i dzieci!

Warsztaty odbyły się w ramach projektu „Dbając o przyszłość dziecka”, który jest finansowany z środków Urzędu Miasta Opola.

Sandra Narewska

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia   Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA