Spotkanie grupy wsparcia rodzin zastępczych

20160223_17533723 lutego 2016 roku zaprosiliśmy do naszej Fundacji współpracujące z nami rodziny zastępcze na cykliczne spotkanie grupy wsparcia. Mieliśmy przyjemność gościć prawie dwadzieścia osób, które przybyły, by podzielić się z innymi swoimi historiami.

Grupa wsparcia, jak sama nazwa wskazuje, jest miejscem, gdzie przychodzimy po otuchę i wzmocnienie. Nie jest to jednak jedyny cel tego typu spotkań. To przede wszystkim miejsce, gdzie osoby posiadające podobne doświadczenia mogą opowiedzieć o ostatnich wydarzeniach ze swojego życia rodzinnego, podzielić się wiedzą, spostrzeżeniami, omówić swój sposób postępowania w konkretnej sytuacji. Jest to cenna wiedza praktyczna, której nie można zastąpić żadnymi teoriami. Nie było to spotkanie, na którym dzielono się złotymi receptami na wychowywanie dzieci, lecz przestrzeń do wymiany myśli pomiędzy rodzicami zastępczymi, która zawsze stanowi ogromną wartość.

Spotkanie skończyło się ok. godz. 21:00 obietnicą przygotowania kolejnego w przyszłości – tym samym kontynuujemy kilkuletnią tradycję organizowania grup wsparcia przez nasz Ośrodek. Rodzice zastępczy wyznali, że jest w nich duża potrzeba rozmawiania i spotkań w gronie innych.

Dziękujemy wszystkim przybyłym rodzicom zastępczym za spotkanie.

Sandra Narewska

20160223_175327

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia   Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA