Kartonowa twórczość w Domu Matki i Dziecka

kartony_009Jesienna aura nie zachęca do wychodzenia z domu. Krótkie, pochmurne dni, przecinane deszczem dają jednak duże pole do uruchomienia wyobraźni. W ubiegły czwartek postanowiliśmy zachęcić do tego mamy i dzieci z naszego Domu Matki i Dziecka i przy wsparciu wolontariuszek przeprowadzone zostały bardzo aktywne zajęcia plastyczne!

Głównym materiałem, jaki wykorzystaliśmy w naszej zabawie, były kartony. To od uczestników zajęć zależało w co się one przeobrażą. Pomysły padały od razu i zaczęły być realizowane z ogromnym zapałem! Twórcze wykorzystanie materiału, który mógłby być już przeznaczony do wyrzucenia, okazało się nie tylko wyzwaniem, ale również bardzo relaksującym zajęciem! Matki i dzieci wycinały, przycinały, ozdabiały, formowały, wyklejały według własnych koncepcji, wykorzystując bibułę, papier kolorowy i plastelinę, a wszystko to w miłym dla oka i ucha gwarze.

Okazało się, że nawet w kolejny szary dzień nie trzeba poddawać się nastrojowi, lecz można tryskać radością i wspólnie się bawić. Stworzona została makieta parku, samolot-rakieta, wesoły autobus i wiele wiele innych!

Dziękujemy wolontariuszkom za aktywną pomoc i wsparcie na zajęciach.

Warsztaty zostały zorganizowane w ramach projektu „Dla dziecka i rodziny”, który trwał od lutego do listopada 2015 roku. Projekt jest finansowany ze środków z budżetu Miasta Opola.

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia   Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA