Pielgrzymka Złotych Jubilatów

50-2015_16Zgodnie z zapowiedziami w piękną niedzielę 13 września, w Kościele Seminaryjnym p.w. św. Jadwigi Śląskiej, odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji Jubilatów obchodzących 50-lecie małżeństwa.

Pary spotkały się na Eucharystii, której przewodniczył ks. biskup Rudolf Pierskała. W homilii biskup zwrócił się do zebranych wiernych, gratulując im długiego i szczęśliwego stażu małżeńskiego. Wyraził również szacunek dla ich długiego i przykładnego życia, będącego obecnie ogromną inspiracją dla młodych.

Podczas Mszy Świętej, podobnie jak tydzień wcześniej, Jubilaci odnowili swoje przyrzeczenie małżeńskie i z rąk biskupa otrzymali specjalne błogosławieństwo.

Wrześniowa pielgrzymka Jubilatów jest piękną tradycją naszej diecezji. Co roku spotykamy pary, które przyjeżdżają nie tylko świętować swoją niezwykłą rocznicę, lecz również modlić się za bliskich i składać dziękczynienie Bogu za wszystkie przeżyte wspólnie lata. W rozmowach i relacjach małżonkowie, zapytani o receptę na długie i szczęśliwe życie małżeńskie odpowiadają, że najważniejsze jest słuchanie siebie nawzajem i szacunek. Sprawdza się zatem powiedzenie, iż czasami najlepsze są właśnie te najprostsze rozwiązania.

Świętującym małżonkom serdecznie gratulujemy pięknego jubileuszu i życzymy wszelkich łask Bożych na kolejne lata!

Sandra Narewska

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia    Deklaracja dostępności    Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA