Dinozaury z recyklingu w Domu Matki i Dziecka

dinozaury-recykling_05Sierpień jest bardzo intensywnym miesiącem w Domu Matki i Dziecka. Po ubiegłotygodniowych zajęciach, na których przywołaliśmy sylwetki najpopularniejszych zwierząt domowych oraz wykonaliśmy ćwiczenia zapoznających dzieci z dinozaurami, przyszedł czas na kreatywne warsztaty! Do Domu Matki i Dziecka, wraz z współprowadzącym zajęcia psychologiem, przywieźliśmy z tej okazji mnóstwo… śmieci. A przynajmniej materiałów, które zazwyczaj nie służą do zabawy, lecz lądują w koszu. Dzieci i mamy nie kryły zaskoczenia!

Oczywiście już po krótkiej chwili wszystko okazało się być jasne – były to przedmioty, które miały nam posłużyć do bardzo twórczej pracy! Puste butelki po wodzie mineralnej, opakowania po jajkach, rolki po ręcznikach papierowych i plastikowe nakrętki okazały się być wdzięcznym materiałem do warsztatów kreatywnego recyklingu, w ramach którego tworzyliśmy ekologiczne dinozaury.

Mamy wraz ze swoimi dziećmi obmyślały koncepcję eko-dinozaura i planowały jakich materiałów planują użyć w procesie tworzenia. Jako artykuły pomocnicze do wykorzystania przez uczestników w trakcie pracy były udostępnione jedynie klej, gumki „recepturki” oraz farby plakatowe. Uruchomiona wyobraźnia mieszkańców Domu pracowała na najwyższych obrotach, a kolejne pomysły wprawiały nas w pozytywne zdumienie! Mamy i dzieci dzielnie pracowały z pomocą naszej wolontariuszki, pani Benedykcie (której bardzo serdecznie DZIĘKUJEMY za pomoc!), a efekt finalny zaskoczył wszystkich – nasze domowe eko-dinozaury różniły się od siebie i stanowiły bardzo oryginalne projekty, w które włożono wiele wysiłku i serca. Zajęcia były nie tylko świetną zabawą promującą ekologię, lecz również doskonałym przygotowaniem do wyjazdu do Jura Parku w Krasiejowie, gdzie udaliśmy się kilka dni później.

Warsztaty zostały zorganizowane w ramach projektu pt.: „Aktywizacja mieszkańców Domu Matki i Dziecka w Opolu-Grudzicach”, który jest realizowany przez zaprzyjaźnione z Fundacją Stowarzyszenie „Czas dla Rodziny”. Projekt trwa od czerwca do września 2015 roku i jest sfinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz ze środków Samorządu Województwa Opolskiego.

Sandra Narewska

sponsorzy2

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia    Deklaracja dostępności    Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA