Uroczystość Chrztu Świętego w Domu Matki i Dziecka

chrzciny_021 sierpnia Dom Matki i Dziecka przeżywał bardzo szczególną uroczystość. Po raz pierwszy, w ciągu jednego dnia, odbyło się aż pięć Chrztów Świętych dzieci zamieszkujących nasz Dom. Msza Święta wraz z Sakramentem odbyła się w domowej kaplicy św. Józefa, a wśród zgromadzonych na modlitwie znaleźli się nie tylko mieszkańcy, lecz również ich rodziny, krewni i znajomi.

 

Do tej uroczystości matki przygotowywały się już od dłuższego czasu. Ks. Waldemar Musiał, który celebrował tę niezwykłą Eucharystię, prowadził w czerwcu i lipcu spotkania dla mieszkanek i sprawował opieką duszpasterską chrzciny_03nad tym wydarzeniem. Uroczystość Chrztu Świętego w Domu odbyła się w pierwszą sobotę miesiąca – tym samym ochrzczone dzieci zostały polecone szczególnej opiece i wstawiennictwu Matki Bożej.

Pracownicy Domu wsparli przygotowania mieszkanek ofiarując szatki chrzcielne, świece oraz pamiątkowe obrazki z wizerunkiem Aniołów Stróżów. Po Mszy Świętej odbyło się rodzinne przyjęcie, które przygotowały mieszkanki wraz z siostrą Anną. Był pyszny obiad, a później słodkości wraz z kawą i herbatą. Ugoszczeni zostali wszyscy przybyli na to niezwykłe wydarzenie, był to też czas dla mieszkańców Domu na spokojną rozmowę i spotkanie z bliskimi – często po bardzo długiej przerwie.

chrzciny_04Przyjęcie do wspólnoty Kościoła najmłodszych mieszkańców Domu wiąże się z symbolicznym rozpoczęciem nowego rozdziału w życiu matek i dzieci. To wspaniała szansa, aby zacząć wszystko z nową siłą, energią i zapałem i uwierzyć, iż z pomocą i wsparciem Boga, wszystko się szczęśliwie ułoży. Tego zarówno mieszkankom jak i ich dzieciom bardzo serdecznie życzymy.

Sandra Narewska

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia    Deklaracja dostępności    Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA