Złote Spinki 2015 – nagroda dla państwa Zapałów!

Złota SpinkaZłote spinki 2015 - 1 to prestiżowa nagroda, którą co roku przyznaje Nowa Trybuna Opolska. Trafia ona do osób, które swoim działaniem bądź postawą pracują na pozytywny wizerunek regionu i lepsze życie jego mieszkańców. W tym roku została ona przyznana już po raz osiemnasty!

Nagroda jest przyznawana w czterech kategoriach: kultura i nauka, biznes, postawa społeczna oraz samorządność. Kandydatury zgłaszali czytelnicy Nto, a wyboru dokonała kapituła konkursowa. Jest nam bardzo miło ogłosić Państwu, iż w tym roku, w kategorii „postawa społeczna”, nagrodzeni zostali państwo Barbara i Jan Zapałowie, wieloletni rodzice zastępczy, obecnie prowadzący Rodzinny Dom Dziecka w Domecku.

Złote Spinki 2015 - 2Uroczysta gala wraz z wręczeniem nagród odbyła się w Krapkowicach 19 czerwca 2015 roku podczas Święta Województwa Opolskiego. Wręczona została również specjalna nagroda Diamentowej Spinki. Otrzymuje ją osoba, której działalność wymyka się podanym kategoriom i jest znacznie szersza. Tegorocznymi laureatami zostali prof. Marek Tukiendorf, rektor Politechniki Opolskiej, oraz opolski historyk, bibliotekarz i kolekcjoner Roman Sękowski. W ubiegłych latach ta zaszczytna nagroda została przyznana m.in. emerytowanemu biskupowi, Alfonsowi Nossolowi.

Złote Spinki 2015 - 3

Cieszymy się, iż państwo Zapała znaleźli się w gronie osób zasłużonych dla Opolszczyzny. Ich codzienna ciężka praca została dostrzeżona i uhonorowana. Życzymy wielu sił i wytrwałości w dalszym prowadzeniu Rodzinnego Domu Dziecka i serdecznie gratulujemy nagrody!

Sandra Bielska

Fot. Piotr Wrona

Więcej zdjęć: http://www.radio.opole.pl/2015/czerwiec/wiadomosci/foto-prestizowa-nagroda-zlote-spinki-nto-trafila-do-znanych-opolan.html

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia   Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA