Relacja z Letniego Zjazdu

zjazd-2015_012Letnia odsłona naszego spotkania w Kamieniu Śląskim jest już miłym wspomnieniem. Jak co roku spotkaliśmy się z Państwem na Zjeździe Rodzin Adopcyjnych i Zastępczych i Przyjaciół Dzieci Adoptowanych. Rozpoczęliśmy o 11:00 wspólną Mszą Świętą w pobliskim kościele pw. Św. Jacka, a później zaprosiliśmy wszystkich na wspólny rodzinny piknik do ogrodów zamkowych.

Eucharystię celebrował ks. Jerzy Dzierżanowski wespół z ks. Pawłem Landwójtowiczem. Podczas homilii ksiądz Jurek jak zwykle zaprosił dzieci by podeszły bliżej ołtarza. Tym razem zaciekawione maluchy zostały poproszone o otworzenie tajemniczo wyglądającej walizki. Z niej wyciągały kolejno m.in. : album rodzinny, piłkę do gry oraz brewiarz. Ksiądz wyjaśnił dzieciom, że są to jego skarby, czyli rzeczy, o które się szczególnie troszczy i które go cieszą. Zapytał najmłodszych jakie skarby one przechowują w domu? Posypały się odpowiedzi: puchary, medale, odznaki… Ksiądz zwrócił jednak uwagę na inny skarb, który mają w domu na co dzień, nawiązując tym samym do odczytanej Ewangelii – do rodziny!

Po Mszy wszyscy chętni udali się do ogrodów, gdzie czekały już przygotowane stoły, kącik plastyczny dla dzieci, Kraina Prezentów oraz dmuchane zamki. Po zjedzeniu ciasta rozpoczęły się zabawy integracyjne, które poprowadziła nasza wolontariuszka, Justyna. Poznaliśmy kilka nowych gier, wśród których prym wiodła gra ruchowa o nazwie „Laurencja”. Duzi i mali chętnie włączyli się do wspólnego koła bawiąc się przy tym doskonale!

Po zabawach zaprosiliśmy dzieci do ozdabiania (wcześniej przygotowanych już przez nas) ramek, które dzieci mogły wykorzystać na zdjęcia bądź swój rysunek. Udostępniliśmy całą gamę akcesoriów, które w bezpieczny sposób przytwierdzała do ramki nasza wolontariuszka Patrycja. Młodsze dzieci mogły w tym czasie malować bądź rysować, a pieczę nad nimi sprawowała kolejna wolontariuszka, Ania. Prace wyszły pięknie, a nas zachwyciła kreatywność dzieci oraz ich niesamowite projekty!

Z uwagi na nasilający się wiatr, IV Bieg o Kamień Śląski odbył się wcześniej niż planowaliśmy, bo o godz. 15:00. Jak co roku wystartowały całe rodziny, a później już w kategoriach indywidualnych starsze i młodsze dzieci. Po ogłoszeniu zwycięzców odbyło się uroczyste przekazanie specjalnie przygotowanych statuetek, które wręczał ks. Jerzy.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację i pomoc w trakcie Zjazdu. Jesteśmy wdzięczni naszym wolontariuszkom, które z zapałem przygotowały atrakcje dla dzieci i pomagały nam dopiąć to spotkanie na przysłowiowy „ostatni guzik”. Serdecznie podziękowania kierujemy również do Państwa Katarzyny oraz Michała, którzy przygotowali i udostępnili dla dzieci dmuchane zamki. Była to bardzo duża atrakcja naszego Zjazdu, chętnie odwiedzana przez dzieci.

Wszystkim Państwu dziękujemy za przybycie i zapraszamy do odwiedzania Nas na kolejnych Zjazdach!

Sandra Bielska

 
logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia    Deklaracja dostępności    Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA