Zajęcia integracyjne w Domu Matki i Dziecka

zajecia-integracyjneW lutym 2015 roku rozpoczął się cykl zajęć integracyjnych dla rodziców i dzieci, które są prowadzone na terenie Domu Matki i Dziecka w Opolu. Beneficjentami tych spotkań są mieszkańcy Domu, którzy chętnie w nich uczestniczą.

Tematyka zajęć została dobrana pod kątem odbiorców – uwzględniony jest tu przede wszystkim wiek dzieci i ich potrzeby rozwojowe. Dzięki starannie dobranym zabawom i grom, mamy oraz dzieci mogą zintegrować się poprzez wspólne działanie, pogłębiając przy tym wzajemną więź i relację. Mają również inspirować do spędzania razem większej ilości czasu i przekonać, że do wspaniałej zabawy wcale nie potrzeba drogich zabawek – wystarczą dobre chęci. Będziemy również doskonalić zdolności manualne, wspólnie wykonywać prace plastyczne, a w sezonie letnim zwiedzać ciekawe miejsca w Opolu.

Zajęcia w lutym i w marcu miały na celu zintegrować grupę. Wykorzystywaliśmy wyobraźnię i bawiliśmy się w „kamienie na rzece”, przez które dzieci i mamy musiały kolejno przechodzić. Ćwiczyliśmy w ten sposób koordynację ruchową, lecz również współpracę pomiędzy mamą i dzieckiem. Były również lubiane przez dzieci „bujanki” oraz cykl ćwiczeń z wykorzystaniem balonów, które są entuzjastycznie przyjmowane zarówno przez małych jak i dużych. Dzieci jak i mamy bardzo chętnie angażowały się w proponowane zabawy, dzięki czemu nasze spotkanie dostarczyło bardzo dużo uśmiechu i radości.

Zajęcia odbywają się w ramach projektu „Dla dziecka i rodziny”, który trwa od lutego do listopada 2015 roku. Projekt jest finansowany ze środków z budżetu Miasta Opola.

Sandra Bielska

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia   Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA