Przeciwko oszustwom metodą „na wnuczka”

zawieszka_oszusci_betaNasi bliscy są dla nas najważniejsi. Ich bezpieczeństwo to nasz priorytet, dlatego też staramy się im je zapewnić wszelkimi dostępnymi metodami. Szczególną troską otaczamy dzieci oraz osoby starsze, które ze względu na swój wiek są podatne na działanie oszustów i manipulację.

Bardzo często dowiadujemy się z mediów o kolejnej oszukanej osobie (zazwyczaj będącej w podeszłym wieku), która straciła znaczną sumę pieniędzy przez swoją naiwność i dobre serce. Została ofiarą osoby, która podała się za jej wnuczka bądź za funkcjonariusza policji i przekazała swoje oszczędności, tym samym tracąc je bezpowrotnie.

Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia włącza się w akcję przeciwko oszustwom metodą „na wnuczka”, „policjanta”, „funkcjonariusza publicznego”. Chcemy wspierać działania policji i pomóc uświadamiać mieszkańców naszego województwa o zagrożeniach płynących z aktywności naciągaczy. Wierzymy, że każdy dodatkowy głos w tej sprawie pomoże uchronić kolejne osoby przed oszustami.

Zwracamy się z apelem i prośbą do wszystkich:
  • Pamiętaj, aby być ostrożnym w kontaktach z nieznajomymi.
  • Nie przekazuj pieniędzy osobom, które są Ci obce.
  • Prawdziwy funkcjonariusz publiczny nigdy nie poprosi Cię o przekazanie pieniędzy.
  • Kontaktuj się bezpośrednio z osobami, które proszą Cię o pomoc.
  • Rozmawiaj o swoich obawach i wątpliwościach z rodziną i znajomymi.
  • Nie wstydź się prosić o pomoc, gdy podejrzewasz, że ktoś próbuje Cię oszukać.
  • Powiadom policję: zadzwoń pod numer 997 lub 112.

Zgłoś się do naszej Fundacji po unikalną zawieszkę na drzwi i podaruj ją bliskiej osobie! Dzięki niej każdy, kogo nią obdarujesz, dowie się o metodach zapobiegania oszustwom metodą „na wnuczka” czy też „na policjanta”. Złączmy się wspólnie w trosce o dobro naszego społeczeństwa!

zawieszka-front

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia    Deklaracja dostępności    Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA