Gala Wolontariatu już za nami

gala_01 W związku z uzyskaniem tytułu „Organizacji przyjaznej wolontariuszom”, przedstawiciele naszej Fundacji zostali zaproszeni na uroczystą Galę Wolontariatu, która odbyła się w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki w dniu 4 grudnia 2014 roku.

Gala zgromadziła wielu wybitnych gości, przedstawicieli władz samorządowych, przedstawicieli i członków opolskich organizacji pozarządowych, mediów, laureatów nagród oraz wolontariuszy. Była podsumowaniem dwóch konkursów: „Barwy Wolontariatu 2014” oraz „Organizacji przyjaznej wolontariuszom”, zorganizowanych przez Opolskie Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych oraz Opolskiego Centrum Demokracji Lokalnej FRDL. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

gala_03Uroczyste rozpoczęcie miało miejsce o godz. 18:00. Galę oficjalnie otworzyła Dorota Piechowicz-Witoń, prezeska Opolskiego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych. Po przywitaniu wszystkich gości przyszedł czas na przyznanie nagród. W konkursie „Organizacja przyjazna wolontariuszom” zaszczytny tytuł uzyskało dziewięć nowych organizacji – w tym Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia. Statuetkę, dyplom oraz nagrodę odebrała s. Marianna, dyrektor Domu Matki i Dziecka.

Jest to dla nas bardzo prestiżowe wyróżnienie, bowiem w naszej Fundacji wiemy jak wartościowymi osobami są nasi wolontariusze. Jesteśmy im wdzięczni za to, że nieustannie wspierają nasze działania, a przede wszystkim wciąż inspirują nowe, dzięki którym możemy się wciąż rozwijać. Tej nagrody nie byłoby bez nich – w tym miejscu pragniemy więc szczególnie mocno podziękować im za obecność i zapał do pracy.

W kolejnej części Gali wyróżniono laureatów konkursu „Barwy Wolontariatu”. Nagrodzono wielu wolontariuszy, tym samym doceniając ich codzienny trud oraz otwartość na potrzeby drugiego człowieka. W tym roku wyróżnienia otrzymały: Justyna Szlezinger (pierwsze miejsce), Natalia Gajowska (drugie miejsce) i Jagoda Stolze (trzecie miejsce). Wyróżnienia otrzymali: Sebastian Wicher i Agnieszka Bąkowska. Po oficjalnej części odbył się pokaz filmu „Cwaniak” w reżyserii Mikołaja Szpikowskiego z 1929 roku. Muzykę na żywo do filmu wykonał Marcin Pukaluka. Zdjęcia z tego uroczystego wydarzenia zamieszczamy dzięki uprzejmości OCWIP.

Sandra Bielska  

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia    Deklaracja dostępności    Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA