Spotkanie grupy wsparcia – relacja

21 października o 17:00 w naszej Fundacji odbyło się spotkanie grupy wsparcia dla rodzin zastępczych. Ogromną wartością takich spotkań jest szczera i spokojna rozmowa, która zawsze owocuje celnymi spostrzeżeniami i pozwala często spojrzeć na swoje problemy i słabości z zupełnie innej perspektywy.

Wszyscy obecni deklarowali, że tego typu spotkania są im bardzo potrzebne. Pomagają zdystansować się do swoich sytuacji rodzinnych, posłuchać o innych rozwiązaniach, podyskutować o nich i wymienić się uwagami. Inspirują również zupełnie nowe rozwiązania, pomagają podjąć decyzję, wspierają w trudnych chwilach, których przecież w życiu każdej rodziny jest niemało. Dzięki obecności moderatora na spotkaniu możliwe było prowadzenie rzeczowej rozmowy, która jednocześnie pełna była emocji, zrozumienia i ciepła.

Każdy z uczestników spotkania „przyniósł” na spotkanie swoje doświadczenia rodzicielskie. Dzieci, jakie mieszkają w rodzinach zastępczych są w różnym wieku – od niemowląt po nastolatki, zatem zakres tematów był bardzo szeroki – a przez to cenniejszy, gdyż inspirował do wielu dyskusji, których podejmowali się wszyscy uczestnicy.

Rodzina jest ogromną wartością, nad którą zawsze warto pracować. Spotkania tego typu pomagają budować siłę i nadzieję oraz dostarczają wzajemnych wzmocnień. Są jednocześnie cennym darem dla każdego, kto potrafi się otworzyć na drugiego człowieka i podzielić tym, co go cieszy i raduje, lecz również czego się boi i lęka.

Sandra Bielska

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia    Deklaracja dostępności    Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA