Poświęcenie kaplicy Aniołów Stróżów

kaplica-edit

2 października 2014 w parafii św. Jacka w Kolonii-Gosławickiej w Opolu została poświęcona kaplica Aniołów Stróżów. Jest to miejsce dedykowane dzieciom utraconym oraz ich osieroconym rodzicom.

Uroczystego poświęcenia dokonał ks. bp Andrzej Czaja. Podczas Mszy Świętej biskup podkreślił, iż wszystkie nienarodzone i utracone dzieciątka są prowadzone do Boga przez Aniołów Stróżów. „Nie musimy się zatem lękać o los dzieci utraconych, są w rękach Boga” – mówił opolski biskup. „Aniołowie ich w niebie wpatrują się w oblicze Boga Ojca. Możemy mieć nadzieję, że wraz z tymi, których tam przyprowadzili” – dodał.

Biskup Czaja podkreślił również jak ważną rolę mają rodziny adopcyjne i wyraził wdzięczność wobec wszystkich, którzy adoptują dzieci lub biorą w opiekę dzieci odrzucone.– Wielka to zasługa przed Bogiem, gdy człowiek przyjmuje nowonarodzone dziecko, widzi w nim Boże błogosławieństwo i nie gardzi nim – mówił biskup.

W centrum kaplicy znajduje się figura Anioła z malutkim aniołkiem na rękach, jako symbolem dziecka utraconego. Autorem projektu kaplicy i rzeźby jest architekt Janusz Oleniecki.

15 października obchodzimy światowy Dzień Dziecka Utraconego. Zapraszamy wszystkich na diecezjalne obchody, które odbędą się na Górze Świętej Anny (ul. Klasztorna 6). O 17:30 odmówimy wspólną modlitwę różańcową. O 18:00 rozpocznie się uroczysta Msza Święta, po której udamy się z procesją do symbolicznego Grobu Dziecka Utraconego. Zachęcamy również do wpisu w internetowej Księdze Dzieci Utraconych. Imiona wszystkich dzieci będą wymienione podczas Mszy Świętej na Górze św. Anny i polecone szczególnej opiece Anioła Stróża.

Sandra Bielska

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia    Deklaracja dostępności    Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA