List małej Urszulki do mieszkańców Domu Matki i Dziecka

Rysunek Urszulki

Każdego z nas spotyka czasem coś niesamowitego. Kolekcjonujemy te doświadczenia z radością, a dzięki dobrym wydarzeniom zaczynamy ponownie mocno wierzyć w życzliwość i wielkie serce drugiego człowieka. Niedawno do naszej Fundacji przyszedł nietypowy list. Po przeczytaniu treści wiedzieliśmy, że oto ten magiczny moment przyszedł także do nas i do naszych podopiecznych.

Urszulka ma sześć lat. Pewnego dnia została obdarowana przez swoją babcię i po chwili namysłu postanowiła podzielić się swoim prezentem z innymi dziećmi, „dla rozświetlenia ich życia, dla dzieci które miały mniej szczęścia niż ona”. Do takiego gestu namówiła również swoich dwóch starszych braci, którzy zgodzili się z Urszulką i poparli jej pomysł. Dziewczynka wykonała śliczny i kolorowy rysunek, a na jego odwrocie mama rodzeństwa opisała jak powstał pomysł wsparcia Domu Matki i Dziecka.

Rysunek Urszulki i jego symbolika jest dla nas bardzo ważna. Kolorowy dom w centrum obrazka to oczywiście nasz Dom Matki i Dziecka, w którym każdego dnia staramy się przywracać kolory i radość życiu jego mieszkańców. Wielkie serce to serca wszystkich mam, które pokazują swoją siłę walcząc o dobro swoich dzieci te mniejsze należy zaś do dzieci, które mimo wieku potrafią bardzo kochać, oba jednak bezsprzecznie przypominają, że w życiu najważniejsza jest miłość. To dzięki niej trwamy i podnosimy się nawet w najtrudniejszych sytuacjach, jakie nas spotykają. Słońce i kwiaty to piękno tego świata, na które chcemy ponownie otwierać mieszkańców naszego Domu. Dziękujemy Urszulce za tak piękny rysunek i pokazanie nam co jest najważniejsze w naszej pracy.

Jesteśmy szczerze poruszeni tym gestem i wzruszeni chęcią niesienia pomocy przez dzieci dla innych dzieci. Urszulka i jej bracia, Robert i Szymon, sprawili, że na ustach wszystkich mieszkańców i pracowników Domu Matki i Dziecka zakwitły piękne i szerokie uśmiechy.

Dziękujemy z całego serca za pamięć oraz pomoc!

W imieniu wszystkich mam i dzieci z naszego Domu pozdrawiamy Urszulkę i całą jej rodzinę!

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia    Deklaracja dostępności    Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA