Zjazd w Kamieniu Śląskim we wspomnieniach

piknik-ra_0117 czerwca powitał nas słońcem i przepiękną pogodą. Pracownicy Ośrodka przygotowywali nasz piknik już od wczesnego rana, aby wszystko było gotowe, gdy przyjadą nasi goście. Punktualnie o 11:00 rozpoczęła się Msza Święta, którą celebrował ks. Jerzy Dzierżanowski. Kościół wypełnił się radosnym śpiewem za sprawą dziecięcego zespołu „Loretino”, który przyjechał z Głogówka, aby uświetnić naszą Eucharystię.

Podczas kazania ks. Jerzy zaprosił wszystkie dzieci pod ołtarz. Stał już pod nim wielki prezent, opakowany, przystrojony, na grzbiecie zaś miał kilka kolorowych wiatraczków. Dzieci z zaciekawieniem oglądały pakunek, który – jak się po chwili okazało – był wypełniony po brzegi! Zaciekawione buzie maluchów śledziły kolejne przedmioty, wyciągane przez księdza z wnętrza prezentu. Jego zawartość posłużyła do objaśnienia dzieciom istoty 7 Darów Ducha Świętego, o których była mowa w czytanej Ewangelii.

Po Mszy Świętej tradycyjnie zaprosiliśmy wszystkich na wspólny festyn rodzinny do parku przy Sanktuarium św. Jacka. O oprawę słowno-muzyczną zadbał pan Piotr Orian, który z energią witał wszystkich przybywających na nasze spotkanie. Na początku był czas na kawę, herbatę i ciasto, które wzmocniły siły przed czekającymi na wszystkich atrakcjami. Wielkim powodzeniem cieszyła się nasza „Kraina Prezentów”, jak również „Przedszkolandia” (pełna zabawek przyjaznych dla każdego przedszkolaka) oraz „Kącik Plastyczny”, gdzie dzieci od razu i wielką werwą zabrały się do twórczego działania. W „Buźkolandii” pani Ania Malik wyczarowywała na buźkach dzieci przepiękne malunki, dzięki czemu już po chwili mogliśmy podziwiać „kotki”, „pieski” i inne, ulubione postacie z bajek. Pani Ania sprostała każdemu wyzwaniu! Dodatkową atrakcją na naszym Zjeździe była dmuchana zjeżdżalnia oraz zamek, które cieszyły się niesłabnącą popularnością przez całe nasze sobotnie spotkanie!

Po 13:00 zaprosiliśmy wszystkie chętne dzieci do wspólnej gry terenowej, w której wsiedliśmy wspólnie do „zaczarowanego” pociągu, zmierzającego do… Krainy Marzeń! Na początku zabawy wszystkie dzieciaki otrzymały bilet i zostały poinformowane o przebiegu „podróży”: nasza wyprawa była przerywana wizytą na poszczególnych stacjach, na których wykonywaliśmy rozmaite zadania. Na każdej ze stacji witał nas zawiadowca, który opowiadał o problemie, jaki dręczy jego miasto i prosił o pomoc. Tym sposobem na stacji „Skoczkowo” musieliśmy wykonywać „żabie skoki”, „bocianie stanie na nodze” i wykazać się zręcznością podczas „ptasiego spaceru po linie”, a to wszystko dlatego, by odgonić zły czar, jaki padł na tę miejscowość, a za sprawą którego władzę nad ludźmi przejęły zwierzęta… Później trafiliśmy jeszcze do „Ołówkowa” (gdzie gościliśmy w naszym Kąciku Plastycznym i przy pomocy pani Joanny Wajs pomagaliśmy przywrócić do miasta kolory), do „Omackowa” (gdzie dzielnie odgadywaliśmy nazwy różnych przedmiotów ukrytych w głębokim worku), do „Zagadkowa” (gdzie rzecz jasna musieliśmy odpowiedzieć na mnóstwo zagadek), do „Pokazyniowa” (gdzie pokazywaliśmy wszyscy zmartwionemu zawiadowcy stacji jak wykonywać różne codzienne czynności – było to niezbędne, bowiem sam zapomniał jak to się robi), a na wszystkich stacjach, w zamian za pomoc nasze bilety były dziurkowane w zabawny wzór. Oczywiście najważniejszy był nasz cel – Kraina Marzeń, czyli kraina obfita w słodycze i zabawki, która z entuzjazmem została zdobyta przez wszystkie dzieciaki!

Po naszej grze terenowej mogliśmy podziwiać pokaz zumby, który prowadziła Ania Wieczorek. Wszyscy chętni mogli spróbować tego niezwykłego tańca! Przyszedł też czas na chwilę oddechu przy pysznej kiełbasce z grilla. Posilenie się było bardzo wskazane, bowiem już niebawem miał się odbyć III Bieg o Kamień Śląski! Drużyny ustawiły się na starcie około 15:00. Bieg odbył się w dwóch turach: najpierw startowali najstarsi, później już całe rodziny. Każdy bieg uroczyście „otworzył” ks. Jerzy, a entuzjastyczny doping skutecznie zagrzewał do walki o pierwsze miejsce. W końcu wyłonili się nasi zwycięzcy, którzy otrzymali na pamiątkę specjalnie przygotowaną statuetkę!

Nasze radosne spotkanie zakończyliśmy około 17:00. Dziękujemy wszystkim za przybycie, za wspólną zabawę i za zaangażowanie! Specjalne podziękowania kierujemy również do wszystkich osób, które zaangażowały się w organizację naszego wspólnego święta. Zapraszamy ponownie za rok!

Sandra Bielska

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia    Deklaracja dostępności    Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA