Wielkanoc w Domu Matki i Dziecka

wielkanoc_01Święta są czasem szczególnym w roku. Mamy czas na odpoczynek i spotkania z rodziną, nade wszystko jednak na spokojną refleksję. I w naszym Domu miały wyjątkowy charakter. Już przed świętami nasz Dom został pięknie ozdobiony. Siostry wykonały zające ze słomy, a mamy i dzieciaki wspólnymi siłami „wyczarowały” kurczaki z wełny. Kurczaki zostały zrobione pod okiem pani Iwony Kołbuc, instruktorki z Galerii Twórczych Inspiracji, która regularnie odwiedza Dom i prowadzi w nim zajęcia rozwijające zdolności manualne wszystkich mieszkańców.

W Wielką Sobotę, zgodnie z tradycją, nasze mamy poszły do kościoła ze święconką. Koszyczki były pięknie przystrojone i oczywiście pełne produktów na świąteczne śniadanie. Nazajutrz o 9:00 rano w domowej kaplicy odbyła się uroczysta Msza Święta, po której wszyscy zjedli wielkanocne śniadanie. Nie obyło się bez szukania zajączka, który i w tym roku odwiedził nasz Dom. Było przy tym mnóstwo wspaniałej zabawy- każdy prezent został szczęśliwie odszukany! W Poniedziałek Wielkanocny tradycji stało się zadość – wszyscy zostali solidarnie oblani!

Święta Wielkanocne w naszym Domu nie byłoby tak radosne gdyby nie pomoc wielu darczyńców: pragniemy podziękować wolontariuszom z Gminnego Zespołu Szkół w Tułowicach za przeprowadzenie zbiórki żywności i artykułów higienicznych oraz Cukierni „Charciarek” za przepyszne ciasto, również wszystkim innym, którzy wsparli Nas indywidualnie – czy to materialnie, czy duchowo. W imieniu swoim i obdarowanych składamy serdeczne Bóg Zapłać!

Sandra Bielska

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia   Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA