Msza prymicyjna ks. bp Rudolfa Pierskały w Domu Matki i Dziecka

Msza Święta w Domu Matki i DzieckaW czwartkowy poranek 23 stycznia, w kaplicy naszego Domu Matki i Dziecka, sprawowana była prymicyjna Msza Święta pod przewodnictwem biskupa pomocniczego diecezji opolskiej Rudolfa Pierskały. Mszę koncelebrowali ks. Jerzy Dzierżanowski oraz ks. Paweł Landwójtowicz. Na wspólnej modlitwie zebrali się pracownicy naszej Fundacji oraz mieszkańcy i pracownicy Domu.

 Witając ks. biskupa w domowej kaplicy, ks. Jerzy zwrócił uwagę, że hasło „Głosić radość Ewangelii”, które biskup Pierskała obrał, wpisuje się w przestrzeń prowadzonych przez przez Dom działań. Jednocześnie mówiąc o matkach zamieszkujących go zaznaczył, że ciężko jest radować się, mając tak wiele trudnych chwil za sobą. – Zadaniem wszystkich sióstr i wszystkich świeckich pracowników tego miejsca jest umacnianie wiary w rodzinę – mówił ks. Jerzy.

W homilii biskup wspominał swój dom rodzinny i rodziców i podkreślał jak ważna jest miłość między domownikami. – Dom to nie tylko miejsce, gdzie jest ciepło, gdzie jest co jeść. Dom to przede wszystkim wspólnota ludzi kochających się – mówił. Podziękował również wszystkim pracownikom Domu Matki i Dziecka za posługę, a mieszkańcom życzył sił i wytrwałości w walce o godność i lepsze życie.

Msza Święta w Domu Matki i Dziecka

W trakcie Mszy św. z rąk siostry Marianny, biskup otrzymał również skromny prezent: był to ornat, z wyhaftowanym nań wizerunkiem Świętej Rodziny. Ponadto siostra wręczyła naszemu szczególnemu gościowi album ze zdjęciami biskupa, które zostały zrobione kilka lat temu w Domu Matki i Dziecka. Siostra zaznaczyła jednak, że niektóre strony pozostały puste i to celowo – mają one w przyszłości zapełnić się nowymi zdjęciami z kolejnych wizyt bp Rudolfa. On sam z uśmiechem zapewniał, że będzie przyjeżdżał jak najczęściej. Pierwsze zdjęcie do zapełnienia luki zostało już zrobione.

Sandra Bielska

 
logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia    Deklaracja dostępności    Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA