Spotkanie opłatkowe z ks. bp Andrzejem Czają

21 grudnia 2012 roku siedzibę Diecezjalnej Fundacji Ochrony Życia odwiedził niezwykły gość. Tego dnia pracownicy zorganizowali spotkanie opłatkowe, które swoją obecnością uświetnił ks. bp Andrzej Czaja. Punktualnie o 12:00 zebraliśmy się wszyscy w sali konferencyjnej i wraz z księdzem biskupem odmówiliśmy modlitwę Anioł Pański. Następnie ks. dr Jerzy Dzierżanowski przybliżył pokrótce biskupowi tegoroczną działalność placówki i przedstawił pracowników. Tuż po tym przyszedł czas na wzajemne życzenia świąteczne. Biskup zwrócił uwagę na to, aby święta Bożego Narodzenia nie pozostały wyłącznie czasem spotkań rodzinnych lecz również okazją do chwili zadumy i zastanowienia.

Niezmiennie jednak powinien to być czas radości, refleksji i moment na otwarcie serca na drugiego człowieka. Mówiąc o tym ksiądz biskup przywołał  postać małego Jezuska, którego widujemy w kościelnych szopkach – zawsze ma on wyciągnięte rączki czym sygnalizuje, że bez względu na wszystko pragnie być zawsze blisko Nas. „Przytulcie go do siebie, nie tylko od święta, ale codziennie” – z uśmiechem zakończył biskup. Po odśpiewaniu kolędy przyszedł czas na przełamanie się opłatkiem i składanie życzeń.  To bardzo piękny obyczaj i wzruszająca chwila. Kiedy skończyliśmy biskup udzielił Nam błogosławieństwa, po czym wszyscy zostaliśmy zaproszeni piętro niżej na poczęstunek. Jako, że Wigilia niebawem na stole nie mogło zabraknąć barszczu (który był przepyszny, bardzo „domowy” i zrobiony przez panią Basię Zapała), krokiecików (które były nie mniej smaczne niż barszcz były również od pani Zapała), kompotu z suszonych owoców, ciast, ciasteczek, wykonanych z sercem przez pracownice Fundacji. Biskup niestety miał ograniczony czas i musiał Nas opuszczać, lecz tuż przed wyjściem dał się jeszcze namówić na filiżankę barszczu. Całe spotkanie zakończyło się wśród wspaniałych potraw, które każdy chętnie próbował. Przyjemne zapachy, które unosiły się w sali naszego spotkania nastroiły wszystkich pozytywnie i bardzo „świątecznie”.

 

Sandra Bielska

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia    Deklaracja dostępności    Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA