To był radosny dzień

Zgodnie z zapowiedziami, w słoneczną sobotę 26 maja 2012 roku, odbył się Zjazd Rodzin Adopcyjnych i Zastępczych oraz Przyjaciół Dzieci Adoptowanych. Po raz kolejny spotkaliśmy się w Kamieniu Śląskim na wspólnej Mszy świętej a później na pikniku tuż obok sanktuarium św. Jacka. Impreza udała się znakomicie!

Zaczęliśmy punktualnie o 10:00 w kościele pw. św Jacka. Msza święta została otwarta poruszającą inscenizacją, której pomysłodawcą i wykonawcą był ks. Jerzy Dzierżanowski. Następnie odbyła się Eucharystia, odprawiana w intencji wszystkich rodzin adopcyjnych i zastępczych, uświetniona dodatkowo śpiewem dzieciaków z Franciszkańskiego Zespołu Dziecięcego „Loretino” z Głogówka. Tuż po Mszy św. udaliśmy się na festyn rodzinny, który obfitował w wiele atrakcji dla najmłodszych, i nie tylko! Każdy znalazł coś dla siebie. Był kąciki zabaw dla dzieci, stoisko, gdzie można było wykazać się talentem plastycznym i coś namalować, na chętnych czekała też pani Ania-wizażystka, która potrafiła wyczarować na buziach dzieci najpiękniejsze wzory – można więc było spotkać pirata, tygryska, kotka, pieska, motylka…, można było również „zamówić” u innej Ani, tym razem wolontariuszki zwierzaki z balonów, a to wszystko przy domowym cieście, kawie i herbacie! Można było także odwiedzić Krainę Prezentów, która cieszyła się dużym powodzeniem i wkrótce każde dziecko wypróbowywało z rodzicami odebraną nagrodę. O wspaniałą atmosferę dbał Pan Piotr Orian który gorąco zachęcał do zabawy, organizował konkursy (m.in. Bieg o Kamień Śląski!) czym sprawiał, że miło upływał nam czas. Siedząc przy suto zastawionych stołach, w bezpośrednim otoczeniu przyrody, można było odprężyć się i spokojnie porozmawiać. Dokładnie o godzinie 12:30 do wszystkich uczestników dotarł smakowity zapach pieczonych kiełbasek. Dzięki sprawności  i energiczności pań ze stoiska gastronomicznego wkrótce każdy mógł się posilić. Zaspokoiwszy głód, dzieci powróciły do przerwanej zabaw, prowadzonych przez miłe panie wolontariuszki bądź prezentowały swoje umiejętności wokalne na naszej scenie. Każdemu występowi towarzyszył ogromny aplauz! Nasze spotkanie dobiegło końca około godziny 16:00 i trzeba przyznać, że do końca bawiliśmy się świetnie. Naładowani pozytywną energią po pełnym wrażeń dniu powoli rozjeżdżaliśmy się do naszych domów. Pozostaje zatem czekać na kolejne takie spotkanie. Wszystkim przybyłym dziękujemy za niepowtarzalną atmosferę i miłe popołudnie! Do zobaczenia!

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia    Deklaracja dostępności    Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA