Kartkowe cuda w Domu Matki i Dziecka

Jak sprawić, aby przy niedużym wysiłku a zarazem przy niewielkim nakładzie finansowym sprawić komuś radość i jednocześnie ofiarować mu coś niepowtarzalnego? Podarować ręcznie robioną kartkę!

– Kartkami zainteresowałam się rok temu, kiedy mieszkające u nas mamy odbywały kurs pod nazwą „Od samotności do samodzielności” z zakresu technik zdobienia papieru, decopage`u, scrapbookingu itd. Podpatrywałam sposoby wykonywania tychże kartek i natychmiast wykorzystywałam zdobytą wiedzę w praktyce. I tak zostało do dziś – uśmiecha się s. Francesca.

Siostra jest w stanie wyczarować kartkę na dosłownie każdą okazję.

– Wykonuję kartki z okazji świąt, rocznicy urodzin, jubileuszy, narodzin dziecka, Chrztu Świętego, Pierwszej Komunii Świętej a także takie, które można komuś ofiarować zupełnie bez przyczyny. Zdarzyło mi się stworzyć także zaproszenia ślubne. Ogranicza mnie tylko wyobraźnia – dodaje ze śmiechem siostra.

       

Przy wykonywaniu kartek siostra posługuje się kilkoma technikami: quillingiem, huskingiem i scrapbookingiem. Zainteresowanie wzbudza jednak nie tyle różnorodność stylów (które rzecz jasna także zasługują na uwagę) wykorzystywanych przez siostrę, co niepowtarzalność każdej kartki. Pomysły na każdy egzemplarz to inwencja siostry Francescy.

– Nie projektuję każdej kartki z osobna, po prostu doznaję natchnienia w trakcie jej wykonywania. Nie korzystam z gotowych szablonów. Przygotowuję sobie w wolnej chwili ozdoby, którymi urozmaicam moje wyroby (np. kwiatuszki) i to patrząc na nie już wiem co wykonam. Oczywiście jestem także otwarta na propozycje i sugestie nadawcy kartki.

n 

          Talent siostry Francescy przejawiał się już wcześniej. Zawsze lubiła manualne zajęcia, w przeszłości wyszywała. Kartki to dla niej nowe przyjemne wyzwanie.

– Taka praca pozwala się wyciszyć i odstresować. I rzecz jasna daje dużo satysfakcji – dodaje siostra.

             Wszystkich zainteresowanych wyrobami siostry Francescy prosimy o kontakt pod numerem telefonu 77/4420422, prosić siostrę Francescę.
logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia    Deklaracja dostępności    Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA