Razem ale osobno… Poradnik dla osób doświadczających problemów spowodowanych migracją zarobkową

Od wielu lat osoby mające trudności ze znalezieniem pracy w swoim miejscu zamieszkania decydują się na poszukiwanie zatrudnienia poza granicami Polski. Regionem zajmującym czołowe miejsce w Polsce pod względem natężenia procesów migracyjnych jest Opolszczyzna. Wyjazdy zarobkowe przynoszą korzyści pod względem ekonomicznym zarówno dla osób pracujących poza granicami kraju, jak też dla ich rodzin. Niestety mogą również przyczynić się do powstawania szeregu problemów, które zagrażają nie tylko funkcjonowaniu rodziny, ale również jej trwałości. Stąd też oddajemy do Państwa rąk poradnik, który jest próbą wyjścia naprzeciw potrzebie zajęcia się problemem migracji i analizy wszelkich konsekwencji z tym związanych.

Wskazując na konkretne sfery życia indywidualnego, rodzinnego i społecznego, poszczególne artykuły opisują złożoną sytuację migrantów i ich rodzin, a także, co najważniejsze, podają konkretne formy i możliwości pomocy tym osobom. Autorzy mają nadzieję, że zaprezentowane w książce treści będą wsparciem w rozwiązywaniu różnorodnych problemów zarówno dla osób na stałe pracujących za granicą, jak i członków ich rodzin.

Razem ale osobno…Poradnik dla osób doświadczających problemów spowodowanych migracją zarobkową – pobierz w pdf -ie. Razem ale osobno…Miniporadnik dla osób doświadczających problemów spowodowanych migracją zarobkową – pobierz w pdf – ie.
logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia    Deklaracja dostępności    Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA