Telewizja

TVP Opole 15.02.2018

Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia szuka sponsorów na wydanie książki

W bieżącym roku Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia obchodzi jubileusz 25-lecia swojej działalności. “Dzieci z serca” to 14 poruszających historii-reportaży o rodzinach zastępczych, adopcyjnych i podopiecznych Fundacji, która ma być doskonałą pamiątką z tegorocznych obchodów, a także formą wsparcia dzieła rozbudowy Domu Matki i Dziecka.

Zobacz program


TVP Opole 21.01.2018

Oblicza wiary: Oblicza wiary – odc. 93

Gościem programu “Oblicza wiary” była s. Marianna – Dyrektor Domu Matki i Dziecka, która opowiedziała o funkcjonującej w Domu “Linii Życia”.

Zobacz program


TVP Opole 23.12.2017

PSYCHOKONTEKSTY. Nasze zdrowie psychiczne: Linia życia

Reportaż TVP 3 Opole został wyemitowany na antenie TVP 3 w ramach programu „Psychokonteksty”, który prowadziła Anna Hetmańczyk. Do rozmowy w studiu zostali zaproszeni przedstawiciele naszej Fundacji oraz pomysłodawcy akcji, tj. Barbara Słomian dyrektor Katolickiego Ośrodka Adopcyjnego i Opiekuńczego oraz ks. dr Jerzy Dzierżanowski – Diecezjalny Duszpasterz Rodzin – Dyrektor Fundacji. Rozmowa w studiu była wzbogacona nagraniami z Domu Matki i Dziecka”.

Zobacz reportaż


TVP Opole 26.10.2017

Dom Matki i Dziecka potrzebuje pomocy

Potrzeba 2 milionów 700 tysięcy zł, w ciągu 4 lat dopiero zebrano 15% środków czyli około 400 tysięcy…

Zobacz więcej


TVP Opole 27.03.2016

Tulipany Narodowego Dnia Życia

27 marca 2017 roku w Sali im. Karola Musioła w opolskim Ratuszu odbyła się Gala Tulipanów Narodowego Dnia Życia, podczas której zostały rozdane statuetki dla osób, firm i instytucji szczególnie zaangażowanych w promocję działań prorodzinnych.

Zobacz więcej


TVP Opole 10.06.2016

Rozmowa dnia: Barbara Słomian Gościem Małgorzaty Lis-Skupińskiej była Barbara Słomian, dyr. Katolickiego Ośrodka Adopcyjno-Opiekuńczego w Opolu.

Zobacz więcej


TVP Opole 17.10.2015 Śpiewały dzieci, dorośli, a nawet seniorzy. Setki osób zgromadziły się w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Opolu. To pierwsze z cyklu czterech wyjątkowych spotkań pod tytułem “Opolski Śpiewnik Rodzinny”, które mają kultywować piękną tradycję wspólnego śpiewania.

Zobacz więcej


TVP Opole 12.10.2015 Powstanie Opolski Śpiewnik Rodzinny Jedna sala, kilkaset osób i wspólny śpiew z Andrzejem Rosiewiczem. Tak ma wyglądać Opolski Śpiewnik Rodzinny. Cykl muzycznych spotkań rozpocznie się już w tym tygodniu w Auli Wyższego Seminarium Duchownego w Opolu. Tu ważna informacja, pula wejściówek na pierwszą edycję jest już na wyczerpaniu.

Zobacz więcej


TVP Opole 25.01.2015, Puls Kościoła: Rozmowa z ks. Jerzym Dzierżanowskim Czym dziś jest małżeństwo?

Zobacz więcej


TVP Opole 06.10.2013

Ks. Jerzy Dzierżanowski w TVP Opole o Galerii Twórczych Inspiracji, akcji dobroczynnej “Zamiast kwiatów – dar serca” i działalności Katolickiego Ośrodka Adopcyjnego.

Zobacz więcej


TVP Opole 24.09.2013

Ks. Jerzy Dzierżanowski w TVP Opole o książce „CzwartePrzykaznie.pl”

Zobacz więcej


TVP Opole

Niecodzienni, nietypowi, niezwykli… to tytuł programu TVP Opole, opowiadającego o ludziach, których spotykamy na co dzień, z pozoru zwykłych i typowych, często jednak dokonujących nieprzeciętnych rzeczy. Bohaterem 27 odcinka programu jest ks. Jerzy Dzierżanowski. Troska o życie i rodzinę to wartości, które ks. Jerzy realizuje w swoim kapłańskim powołaniu, a które wyniósł z rodzinnego domu… Nieco bliżej poznajemy tę historię, towarzysząc Mu podczas zwykłego dnia pracy.

Odc. 27 – Ks. Jerzy – Telewizja Polska S.A.


Telewizja Polska SA 28.05.2012

Gościem Małgorzaty Kornagi jest ksiądz Jerzy Dzierżanowski, diecezjalny duszpasterz rodzin.

Zobacz więcej…


TVP Opole 10.04.2012

Europroblem

Żyją razem, ale osobno. Mają rodziców, jednak tylko od święta. Mowa o „eurosierotach”. Najnowsze badania naukowców z Opolszczyzny pokazują wstrząsające dane. Na Opolszczyźnie ponad 35 000 dzieci wychowuje się bez jednego lub dwojga rodziców.

Zobacz więcej…


TVP Opole 06.04.2012 r.

Przyszła wiosna! Czas pomyśleć o zdrowiu i urodzie. Materiał filmowy TVP Opole przedstawia różne formy i możliwości poprawienia własnej kondycji fizycznej, psychicznej i społecznej przy udziale funduszy unijnych. Jednym z przykładów była też nasza Galeria Twórczych Inspiracji.

Zobacz więcej…


TVP Opole 25.12.2011 r.

Rok 2011 dobiega końca. Nie znaczy to jednak, że nasza Fundacja zwalnia tempa. Przeciwnie – myślimy już o nowych programach, mamy świeże pomysły i mnóstwo energii do ich realizacji. O mijającym roku i planach na przyszłość Fundacji z ks. Jerzym Dzierżanowskim rozmawiał dziennikarz Tomasz Ciecierski. A wszystko to w pięknej, świątecznej atmosferze.

Zachęcamy do obejrzenia programu!


TVP Opole 25.11.2011 r.

W naszym Ośrodku Adopcyjno-Opiekuńczym było wczoraj (24.11.2011 r.) bardzo medialnie.Odwiedziła nas ekipa TVP, aby porozmawiać o zmieniających się przepisach adopcyjnych. Materiał wyemitowała Telewizja Opole oraz ogólnopolski kanał TVP Info. Zapraszamy do obejrzenia i przeczytania!

Przepisy dla sierot – TVP Opole

Kurier Opolski – materiał video


TVP Opole 05.11.2011 r.

Podczas trwania Maratonu Dorosłych Dzieci Alkoholików odwiedziła nas Telewizja Opole. Ks. Marcin Marsollek opowiedział czym jest Maraton i jakie są przesłanki jego organizowania. Zachęcamy do przeczytania i obejrzenia!

Kurier Opolski – materiał video

TVP Opole – materiał video


logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia    Deklaracja dostępności    Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA