Relacja z naszego Zjazdu

Tegoroczne spotkanie zjazdowe już za nami! Zgodnie z zapowiedziami spotkaliśmy się z Państwem w piękną sobotę 17 czerwca 2023 w Kamieniu Śląskim. Nasz Zjazd rozpoczęliśmy od uroczystej Mszy świętej, którą celebrował ks. Jerzy oraz ks. Tomek. Podczas Eucharystii modliliśmy się za wszystkie rodziny adopcyjne, zastępcze oraz za pracowników naszej Fundacji.

Po części dla ducha przyszedł czas na nasz rodzinny piknik, który jak co roku zorganizowaliśmy w ogrodach sanktuarium Sebastianeum Silesiacum. Dzięki dofinansowaniu ze środków Samorządu Województwa Opolskiego mogliśmy zaproponować dzieciom i młodzieży szereg atrakcji. Dla naszych najmłodszych przygotowaliśmy specjalną Strefę Maluszka, która wyposażyliśmy w nowe sprzęty: namiociki, kuchnię „polową” i sprzęty do zabaw ćwiczących motorykę. Dla starszych dzieciaków przygotowaliśmy stoiska sportowe z rozmaitymi propozycjami do gier zespołowych, ćwiczących sprawność ruchową i manualną. Nie zabrakło również stoiska plastycznego, na których można było wyczarować prawdziwe dzieła sztuki!

Na spragnionych wrażeń czekał dmuchaniec, gdzie można było skakać do woli! Nie obyło się bez tańców przy Klanzie, które poprowadziła profesjonalna animatorka. Dla tych, których interesuje nauka zorganizowaliśmy specjalne pokazy eksperymentów, które prowadził pan Wojtek. Dzieciaki mogły pobawić się glutkami – slimami, a jednocześnie wziąć udział w warsztacie pt.: „Kolorowa chemia”. Jednym słowem – dla każdego – coś dobrego!

Tuż przed 15:00 wystartował nasz tradycyjny Bieg o Kamień Śląski, który spotkał się z ogromnym zainteresowaniem z Państwa strony. Biegaliśmy w trzech kategoriach: na starcie stały całe rodziny, następnie młodsze dzieciaki, a tuż po nich starsze. Dla każdego, kto ukończył bieg czekał prawdziwy medal i zasłużone gromkie brawa! Aby zadbać o dobrostan naszych małych i dużych gości przygotowaliśmy zdrowy poczęstunek, w którym uwzględniliśmy smaczne i pożywne przekąski. Przygotowaliśmy również unikalną ofertę konsultacji ze specjalistami, z których mogli skorzystać rodzice dzieci.

Cieszymy się ze spotkania z rodzinami i z niecierpliwością czekamy na kolejne! Dziękujemy za spotkanie! Słowa uznania kierujemy również do Pani Doroty Porowskiej, która wraz ze wspaniałymi uczniami: Celiną, Natalią, Martyną, Jakubem, Zuzanną, Alicją oraz dwiema Karolinami jak zawsze wspierała nas wolontariacko na naszym Zjeździe.

Szczególne podziękowania składamy również gospodarzom obiektu, za miłą atmosferę współpracy oraz gościnność.

Nasz Zjazd został dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Opolskiego w ramach projektu „Zjazd beneficjentów Diecezjalnej Fundacji Ochrony Życia”

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia    Deklaracja dostępności    Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA