Zrozumieć dziecko z FASD

Praca z dziećmi dotkniętymi FASD to jedno z najważniejszych zadań, jakich podejmuje się nasza Fundacja. Corocznie diagnozujemy dzieci i pracujemy z całymi rodzinami, w których istnieje problem związany z dysfunkcją, będącą rezultatem spożywania przez matkę alkoholu w czasie ciąży (syndrom FAS/FAE).

Nasza praktyka pokazuje, iż zastosowanie różnorodnych narzędzi terapeutycznych może pozwolić dziecku na wzrost i osiągnięcie znacznego postępu w funkcjonowaniu społecznym, a także emocjonalnym. Bardzo ważnym jest, aby nie poprzestawać jedynie na określeniu zaburzenia występującego u dziecka, lecz również umiejętnie je niwelować – w przypadku FASD najlepszym rozwiązaniem jest profesjonalna terapia, która składa się na pracę interdyscyplinarnego zespołu specjalistów, którzy nie tylko stymulują rozwój dziecka, ale również pozwalają mu na przekraczanie barier w różnych aspektach życia: w sferze fizycznej (za sprawą pomocy fizjoterapeuty, terapeuty SI oraz neurologopedy), w sferze emocjonalno-społecznej (za sprawą działań psychologa i pedagoga oraz psychiatry).

Nasz Interdyscyplinarny Zespół Diagnostyczno-Terapeutyczny, Konsultacyjny oraz Edukacyjny wraz z punktem informacyjno-konsultacyjnym (dla rodziców, opiekunów, nauczycieli, wychowawców itd.) jest miejscem, w którym dziecko zostanie włączone w wieloaspektową terapię, która dzięki swojej różnorodności pozwoli na oddziaływanie na beneficjenta za pomocą różnych technik i form stymulacji. Zapraszamy do kontaktu i udziału w naszym projekcie.

Katolicki Ośrodek Adopcyjny i Opiekuńczy Pl. Katedralny 4, 45-005 Opole tel./fax 77 44-19-905 lub 77 44-11-500

Projekt jest finansowany ze środków Urzędu Miasta Opole

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia    Deklaracja dostępności    Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA