Lemoniada czy smoothie? Relacja z zajęć edukacyjnych w Domu Matki i Dziecka

Wakacje już w pełni– to czas dojrzewania wielu pysznych warzyw i owoców. Podczas ostatnich zajęć edukacyjno-integracyjnych w Domu Matki i Dziecka staraliśmy się zainspirować nasze mieszkanki do wykorzystania tego sezonu na przyrządzanie domowych wód smakowych i smoothies.

Na początku przyrządziłyśmy orzeźwiającą lemoniadę. Poza klasyczną, na bazie cytryn i mięty przygotowałyśmy również arbuzową, która od razu została nazwana „arbuzadą”. Udekorowałyśmy ją miętą i wypiłyśmy z dużą ilością skruszonego lodu – rekomendujemy ten napój na upały!

W planach były również soki i koktajle, które stanowią idealną przekąskę na wakacyjne dni (i nie tylko!). Do dyspozycji miałyśmy jabłka, gruszki, banany, arbuza, borówki i maliny oraz miętę. Każda z mam indywidualnie dobierała zestaw owoców do smoothie dla siebie i dziecka. Na koniec dodawaliśmy również jogurt naturalny i odrobinę miodu z lokalnej pasieki. Powstały naprawdę fantazyjne kompozycje, które zachwycały kolorem i przede wszystkim smakiem!

Dla większości z naszych mam była to pierwsze doświadczenie z napojami tego typu. Mogą je z powodzeniem powtórzyć już samodzielnie – do ich dyspozycji jest blender oraz świeże owoce, w które Dom jest stale zaopatrzony. Liczymy, że pyszne lemoniady i smoothies będą stale gościć na stole!

Sandra Narewska

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia   Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA