Jak przygotować idealne przyjęcie? Zajęcia aktywizacyjne dla matek w Domu Matki i Dziecka

Świętowanie w rodzinie jest ważne – zacieśnia więzy i pozwala na wspólną radość i integrację. O tym dlaczego warto celebrować ważne momenty w życiu dziecka i jak się do tego odpowiednio przygotować dyskutowałyśmy na kolejnych zajęciach aktywizacyjnych w Domu Matki i Dziecka.

Okazji do zorganizowania przyjęcia jest zawsze sporo: narodziny dziecka, chrzest, roczek, urodzinki, I Komunia… To jednak wyzwanie organizacyjne, które domaga się postępowania według właściwej kolejności. Na zajęciach wspólnie wypracowałyśmy idealny plan przygotowania się do przyjęcia biorąc pod uwagę wiek i zainteresowania dzieci i wobec tego odpowiedni dobór dań i napoi, organizację czasu, zabawy, dekoracje mieszkania i stołu. Rozmawiałyśmy też o tym jak wspaniałą pamiątką są zdjęcia z przygotowanego przyjęcia, które będą stanowiły cenny punkt w kolekcji wspomnień z dzieciństwa dziecka.

Już niebawem nowo zdobyte umiejętności przetestujemy w praktyce – w naszym Domu będzie odbywać się roczek naszej malutkiej mieszkanki, który chcemy wszyscy świętować! Wszystkie mamy zaangażują się w pracę w kuchni i w tworzenie dekoracji.

Dziękujemy naszym wolontariuszkom – Małgosi i Nikoli za pomoc przy zorganizowaniu zajęć!

Sandra Narewska

fot. Pixabay

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia   Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA