Piękno jest w każdej z nas! – warsztaty w Domu Matki i Dziecka

W miniony wtorek w Domu Matki i Dziecka odbyło się kolejne spotkanie w ramach autorskiego programu „Akademia Pięknych Mam”. To już drugie zajęcia w cyklu i tym razem ich tematyka była związana z pielęgnacją ciała.

W spotkaniu wzięły udział niemal wszystkie mamy. Miało ono formę warsztatów, podczas których uczestniczki podejmowały szereg własnych aktywności. Na początku dowiedziały się jakie wyróżniamy podstawowe typy sylwetek i po kolei dopasowywały do swoich koleżanek poszczególny „model”. Był to również pretekst do rozmowy na temat wybierania strojów w zależności od okazji. Odpowiednio dobrany ubiór może poprawić nasze samopoczucie a także wzmacniać poczucie własnej wartości. Pozwala również poczuć się pewniej np. na rozmowie kwalifikacyjnej.

Uczestniczki zajęć otrzymały również materiały, w których przekazano im zbiór przepisów na domowe sposoby dbania o urodę. Do przygotowania tych kosmetyków potrzebne są proste produkty, dostępne w każdym domu, co bardzo ucieszyło mieszkanki. Ważne jest też, że za sprawą zajęć, miały okazję nie tylko do zdobycia nowej wiedzy, ale również do rozluźnienia się i odpoczynku.

Dzięki naszym nieocenionym wolontariuszkom, które zorganizowały wspaniałe zabawy dla dzieci, mamy mogły spokojnie uczestniczyć w zajęciach. Jesteśmy wdzięczni Małgosi i Nicole za zaangażowanie i pomoc!

zdjęcia: Pixabay
Sandra Narewska

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia   Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA