Akademia Pięknych Mam – pierwsze zajęcia!

Kolejną wiosnę w Domu Matki i Dziecka rozpoczęliśmy cyklem zajęć traktującym o urodzie i naturalnej pielęgnacji.

Poprzez te spotkania uświadamiamy mamom, że ich wygląd i dobre samopoczucie są ważne i że zajmowanie się sobą, choć przez chwilę każdego dnia, ma moc terapeutyczną i może zmienić wiele – i to na lepsze. Miała to być również okazja, aby lepiej poznać siebie i swoje oczekiwania, a nade wszystko odprężyć się i zdystansować do bieżących spraw.

Na zajęciach rozmawiałyśmy na temat higieny oraz pielęgnacji twarzy i ciała. Matki poznały domowe sposoby dbania o urodę, dzięki czemu mogły sobie uświadomić, że najlepsze kosmetyki każdy z nas ma w swojej lodówce – chodzi o to, aby umiejętnie wykorzystać ich potencjał.

Rozmawiałyśmy również o różnych typach figury oraz o istocie dopasowania stroju do sylwetki i okazji. Każda mama, przy pomocy reszty uczestniczek, mogła określić typ swojej sylwetki i pod tym kątem dobrać fason strojów, który najlepiej będzie na niej leżał. Wbrew pozorom – to bardzo trudna sztuka.

Kiedy nasze mamy miały swoje zajęcia, dzieci miały swoje własne spotkanie, które zorganizowały wolontariuszki naszej Fundacji – Pani Małgosia i Pani Ela – dziękujemy za wspaniałą zabawę! Zajęcia – zarówno te dedykowane mamom, jak i dzieciom – okazały się dużym sukcesem. Będziemy kontynuować cykl w kolejnych tygodniach.

Sandra Narewska

fot. Pixabay

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia    Deklaracja dostępności    Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA