Obchody Dnia Świętości Życia

25 marca 2019 w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przeżywaliśmy Dzień Świętości Życia. Diecezjalne Obchody miały miejsce w parafii św. pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Opolu. O godz. 18:30 rozpoczęła się uroczysta Msza Święta, którą celebrował ks. bp Rudolf Pierskała.

W trakcie Mszy chętni wierni mogli przystąpić do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Przez kolejne 9 miesięcy zobowiązali się modlić się za dziecko, którego imię zna tylko Bóg. Specjalna modlitwa wraz z rozważeniem jednej Tajemnicy Różańca może być wzmocniona postem oraz innym dobrowolnym zobowiązaniem.

Przyrzeczenie składały zarówno osoby młode, jak i w sile wieku i starsze oraz całe rodziny. To piękny przykład chrześcijańskiej miłości do bliźniego, którą okazywać winniśmy zawsze, w każdym wieku. Po złożeniu zobowiązania biskup podziękował wszystkim obecnym za podjęty trud i wyzwanie.

Msza była szczególna. W kościele obecnych było wielu rodziców, którzy wraz z pociechami, w ten szczególny dzień przybyli by modlić się o ochronę życia innych, oraz o siłę dla osób, które życia bronią każdego dnia.

Sandra Narewska

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia    Deklaracja dostępności    Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA