Dary z Niemiec dla Domu Matki i Dziecka

Choć Święta Bożego Narodzenia już za Nami, pragniemy podzielić się z Państwem kolejnym pięknym doświadczeniem świątecznego wsparcia naszej Fundacji i jej podopiecznych.

11 listopada ks. Jerzy Dzierżanowski głosił kazanie na Mszach świętych w jednej z Polskich Misji Katolickich w Duisburgu. Mówił o działalności naszej Fundacji, ze szczególnym uwzględnieniem codziennej pracy i problemów w Domu Matki i Dziecka.

Po kilku tygodniach napłynęła do nas informacja o spontanicznie zorganizowanej akcji zbiórki pomocy materialnej (odzieży, żywności, zabawek) dla podopiecznych Domu. Pomysłodawcą i głównym koordynatorem był Pan Waldemar Wystup, który gościł również w swoim domu rodzinnym księdza Jerzego. Wszystkie dary zostały zapakowane i posortowane przez parafian, którzy poświęcili na to swój prywatny czas.

Ilość zgromadzonych darów była ogromna i nie mieliśmy możliwości przewozu ich we własnym zakresie – wymagała przewiezienia przez zorganizowaną grupę transportową. Dzięki zaangażowaniu Pana mecenasa Mariana Jagielskiego otrzymaliśmy wsparcie z firmy Intersmit LTD z Opola, przez co wszystkie zebrane dobra można było umieścić w tirze i przywieźć do naszego Domu.

Z strony naszych beneficjentów składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich osób zaangażowanych w tę inicjatywę niesienia pomocy i dzielenia się z potrzebującymi swoim sercem. Państwa pomoc trafiła do osób szczególnie potrzebujących i pozwoli rozświetlić ich codzienność.

W imieniu całej Fundacji składamy serdeczne Bóg zapłać!

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia   Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA