Wizyta Świętego Mikołaja w Domu Matki i Dziecka

6 grudnia dzieci oczekiwały na przybycie specjalnego gościa. Tuż po 16:00 zebrały się wraz z mamami w naszej domowej bawialni i z niepokojem zerkały w ciemniejące niebo za oknem. Czy i w tym roku przybędzie? Czy o nas nie zapomniał? Delikatny dźwięk dzwonka słyszany zza drzwi rozwiał wszelkie wątpliwości. Jest! Przyjechał! Po chwili w drzwiach stanął… Święty Mikołaj!

Wejściu Mikołaja towarzyszyła ogromna radosna wrzawa. Święty przywitał się z mamami i dziećmi i przedstawił swój orszak, złożony z Aniołów oraz Diabełka – który jednak nie miał dla dzieci żadnych rózg i bardzo ochoczo pomagał rozdawać prezenty!

Zanim jednak doszło do rozdawania prezentów był czas na rozmowy i opowieści. Dzieci z dumą zaprezentowały św. Mikołajowi wykonany na zajęciach integracyjnych kalendarz adwentowy i prześcigały się w opowieściach o sobie i swoich umiejętnościach! Wysłuchaliśmy nawet krótkiego koncertu skrzypcowego w wykonaniu jednego z naszych podopiecznych.

W końcu nadeszła ta upragniona chwila – każdy mieszkaniec Domu otrzymał swoją paczkę pełną niespodzianek. Przygotowanie tych wspaniałych prezentów nie byłoby możliwe, gdyby nie wielu Ludzi Dobrej Woli, którzy przez ostatnie dni przynosili do Domu Matki i Dziecka dary i upominki. Serdecznie dziękujemy wszystkim za okazane dobre serce i troskę o drugiego człowieka. Bóg Zapłać!

Sandra Narewska

 
logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia   Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA