Klasyka nie tylko dla smyka – mieszkańcy Domu Matki i Dziecka w Filharmonii Opolskiej

11 sierpnia grupa mieszkańców Domu Matki i Dziecka miała okazję uczestniczyć w jednym z koncertów organizowanych przez Filharmonię Opolską w ramach cyklu „Opolskie dla Rodziny”. Spotkanie odbyło się pod nazwą „Klasyka nie tylko dla Smyka z wierszami Jana Brzechwy”, zatem idealnie wpasowało się w czas, w którym na zajęciach przygotowujemy spektakle teatralne na bazie klasyki dziecięcej poezji i prozy.

Prowadzącym koncert był nikt inny, jak… Fryderyk Chopin, który wespół z Ulla Saxophone Trio wykreował niesamowitą atmosferę, w trakcie której publiczność nie tylko miała świetną zabawę, ale również okazję do poznania faktów z życia wielkiego kompozytora oraz zapoznania z możliwościami saksofonów, które, jak się dowiedzieliśmy, mają kilka odmian i potrafią brzmieć jak statek w porcie, ale również jak… zmęczona mewa!

Spotkanie miało bardzo dynamiczny przebieg i spotykało się z ogromnym entuzjazmem, szczególnie u najmłodszej widowni. Dzieci były angażowane do grania na instrumentach, odpowiadały na ciekawe pytania, tańczyły i wspólnie z prowadzącymi odkrywało świat dźwięków i melodii.

Dziękujemy Filharmonii Opolskiej za zaproszenie i gratulujemy inicjatywy!

Sandra Narewska

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia   Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA