Czytamy dzieciom i… tworzymy scenariusz! Relacja z zajęć w Domu Matki i Dziecka

O zbawiennym wpływie czytania dzieciom słyszał pewnie każdy rodzic. Często zachęcamy mieszkanki naszego Domu Matki i Dziecka do tego typu aktywności, ponieważ przynosi wiele korzyści: rozwija wyobraźnię dziecka, a jednocześnie poszerza jego słownictwo i wiedzę o świecie. Warto również wspomnieć, iż umiejętnie dobrana lektura może dodatkowo wspierać rodziców w wychowywaniu i promowaniu właściwych wzorców i postaw.

Na naszych kolejnych zajęciach czytania zatem nie brakowało! Jak zwykle postawiliśmy na polską klasykę i podczas wspólnej zabawy odczytywaliśmy kolejne wiersze i bajki znanych autorek i autorów: Marii Kownackiej, Hanny Łochockiej, Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Ludwika Jerzego Kerna i wielu innych! Warto tutaj wspomnieć, iż „Kaczkę Dziwaczkę” wszyscy odśpiewaliśmy chórem (zgodnie z melodią znaną z serialu „Akademia Pana Kleksa”)!

Zajęcia miały nie tylko zachęcać do czytania dzieciom, ale również stanowiły bazę do kolejnych zajęć, na których będziemy tworzyć kukiełki do domowego teatrzyku! Każda z mam, wraz ze swoimi dziećmi, ma za zadanie wybrać scenariusz do swojego własnego spektaklu. W tym celu może skorzystać z zaproponowanych utworów, ale również, jeśli ma taką ochotę, może wspólnie ze swoimi pociechami stworzyć zupełnie nowy scenariusz!

I starsi i młodsi mieszkańcy Domu z entuzjazmem zareagowali na tę propozycję – czekamy zatem na kolejne twórcze spotkanie!

Sandra Narewska

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia    Deklaracja dostępności    Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA