Jubileuszowy festyn rodzinny Domu Matki i Dziecka

Zgodnie z planem w bardzo słoneczną sobotę 16 czerwca 2018 roku zorganizowaliśmy festyn rodzinny w parku przy Wydziale Teologicznym w Opolu. Spotkanie było inicjatywą Domu Matki i Dziecka, który do uczestnictwa zaprosił wszystkie matki zamieszkujące nasz Dom w ciągu minionych 25 lat.

Rozpoczęliśmy wspólną Mszą Świętą w kaplicy przy D.A. Resurrexit, którą celebrował ks. Jerzy. Po Eucharystii oficjalnie rozpoczęliśmy zabawę, podczas której aktywnie wspierała nas grupa „Spartanie Dzieciom” z Panem Adamem Królem na czele. Nieco później odwiedziła nas grupa motocyklistów, której przyjazd zrobił furorę zarówno wśród młodszych jak i starszych.

W trakcie festynu do wspólnej zabawy zapraszały nas panie przedszkolanki z PP nr 33 „Karolinka”, które wraz z Panią dyrektor z ogromnym zaangażowaniem podeszły do swojego zadania. Dzięki temu przez cały festyn towarzyszyła nam miła, skoczna muzyka, która wszystkich podrywała do tańca. Pani dyrektor osobiście wspierała naszą uroczystość i razem z nami planowała kolejne atrakcje.

Dla uczestników przygotowaliśmy kiełbaski, ciasta, napoje oraz – dla każdego – wspaniałą niespodziankę, którą wręczyła wszystkim dzieciom siostra Marianna – dyrektor Domu. Nie zabrakło również pokazu gigantycznych baniek, konkurencji sportowych, zajęć plastycznych oraz malowania buziek.

Dziękujemy wszystkim Mamom oraz Dzieciom za niezapomniane chwile. Dla wielu z nich było to spotkanie po wielu latach, co sprzyjało wzruszeniom. Cieszymy się, że udało nam się zorganizować tak szczególny festyn, któremu towarzyszyła wyjątkowa atmosfera.

Dziękujemy też wszystkim, którzy wspierali nas w organizacji festynu: Pani Alfredzie Ludwiczyńskiej-Popera oraz Adamowi Królowi, a także wszystkim sponsorom naszego przedsięwzięcia:

  • Pani Cecylii Gonet (NSZZ „Solidarność”),
  • Panu Zenonowi Mazurkiewiczowi (Atabajt),
  • Panu Waldemarowi Siejce (Optyk Siejka),
  • Pani Anecie Wojtczak-Kolisz (Imprezownia),
  • Bernardowi Ptaszyńskiemu (Elektrownia Opole).

Nasz festyn nie odbyłby się bez udziału wolontariuszy: dziękujemy Darii i p. Andrzejowi za zdjęcia, a za nieocenioną pomoc Marcie, Oksanie, Vicie i Wladimirowi. Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy do władz Wydziału Teologicznego, a w szczególności do Prokuratora Seminarium, ks. Krystiana Muszalika za otwartość na nasz pomysł oraz do ks. Marcina Cytryckiego i całego D.A. Resurrexit za pomoc i udostępnienie pomieszczeń.

Sandra Narewska

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia   Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA