Jak przygotować przyjęcie marzeń? Warsztaty edukacyjne w Domu Matki i Dziecka

Kolejne zajęcia w Domu Matki i Dziecka pełny były porad, inspiracji i pomysłów. Nie mogło być inaczej – w końcu podczas spotkania omawiałyśmy sposoby na przygotowanie „przyjęcia marzeń” dla dziecka!

Okazji może być wiele – najczęściej są to urodziny, które gromadzą przy wspólnym stole rodzinę, ale również stanowią możność do zaproszenia przyjaciół. Bale dziecięce i spotkania z koleżankami i kolegami z klasy to jedne z najmilszych wspomnień z dzieciństwa. Na naszych warsztatach matki zyskały wiedzę jak przygotować przyjęcie, aby było ono niezapomniane, a jednocześnie nie przyprawiło dorosłych o ból głowy!

Omówiłyśmy wszystko – zaproszenia (których wykonanie nie zajmuje dużo czasu, a może być wspaniałym preludium do wspólnych przygotowań do imprezy), menu (ze szczególnym naciskiem na zdrowe i pełnowartościowe przekąski), dekoracje (które można z powodzeniem wykonać z dzieckiem, a starannie przygotowane mogą służyć przez długi czas) oraz zabawy (które mogą być przeprowadzone nawet w przypadku, gdy do dyspozycji mamy niewiele miejsca).

Mieszkanki z ochotą dzieliły się swoimi doświadczeniami. Bardzo zainteresowały ich propozycje podania kanapek i owoców w fantazyjny sposób (np. nawiązujący do popularnych postaci z bajek). Nowe umiejętności warto jednak przećwiczyć – już niebawem praktyczna odsłona warsztatów!

Sandra Narewska

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia    Deklaracja dostępności    Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA