Wiosenne zajęcia aktywizacyjne w Domu Matki i Dziecka

14 marca mieszkanki Domu Matki i Dziecka uczestniczyły w kolejnych zajęciach aktywizacyjnych, w ramach których uczą się zasad naturalnej pielęgnacji.

Podczas zajęć mieszkanki miały okazję dowiedzieć się więcej o różnych typach cery oraz przy okazji zidentyfikować swój własny. Ta informacja pomoże im lepiej dbać o siebie w przyszłości, poprzez właściwy dobór kosmetyków do mycia i pielęgnacji twarzy.

Omówiłyśmy również kilka prostych zasad, które pozwolą zachować dobrą kondycję skóry na długie lata. Wspomniałam o zdrowej i zbilansowanej diecie, odpowiedniej dawce aktywności fizycznej oraz ograniczeniu nałogów. Zaskoczeniem wśród mam była rada o częstym wietrzeniu pomieszczeń i regularnej zmianie pościeli. Okazuje się, że czasem tak niewiele potrzeba, by się dobrze czuć, a co za tym idzie – pięknie wyglądać.

Matki miały również możliwość określić swój kształt twarzy, co pozwoliło im poznać lepiej swoje proporcje i według nich dobrać np. odpowiednie uczesanie. Każda z mam, korzystając z przykładów, wspólnie z grupą decydowała, który z podanych jest najbliższy jej rysom.

Kolejne zajęcia już niebawem – omówimy na nich zasady pielęgnacji włosów i paznokci, a także podstawy dobrego, ale jednocześnie naturalnego makijażu.

Sandra Narewska

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia    Deklaracja dostępności    Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA