Dzień Kobiet w Domu Matki i Dziecka – zajęcia aktywizacyjne dla mieszkanek

Tegoroczny Dzień Kobiet to szczególna data w Domu Matki i Dziecka. To właśnie tego dnia rozpoczął się nowy cykl zajęć dla naszych mieszkanek, podczas których poznają podstawy naturalnej pielęgnacji. Spotkania mają formę warsztatową, która angażuje matki w poszczególne działania, bowiem zakłada dyskusje, ćwiczenia oraz samodzielne wykonywanie kosmetyków.

Zajęcia zaczęłyśmy od rozmowy nad pojęciem „piękna”. Czym ono tak naprawdę jest? Jak je pojmujemy? Poszczególne propozycje matek zostały spisywane na tablicy przez naszą wolontariuszkę Agatę (której serdecznie dziękuję za pomoc), a padło ich mnóstwo: matki miały dużo skojarzeń, co ciekawe bardzo skupiały się na otaczającym je świecie. Mówiły o pięknie kamienic, przyrody, nocnego nieba – szczególnie tego pełnego gwiazd. Zaznaczały też, że jednym z najpiękniejszych doświadczeń w ich życiu jest wychowywanie dziecka.

Podczas spotkania omówiłyśmy także podstawowe zasady higieny osobistej matek oraz ich dzieci. Rozmawiałyśmy o tym jak ważna jest regularna pielęgnacja, która nie tylko sprzyja urodzie i dobremu samopoczuciu, ale przede wszystkim zdrowiu.

Był również czas, aby porozmawiać o swoich kompleksach i w twórczy sposób nad nimi „zapanować”! Następnie matki miały okazję określić swój typ sylwetki i dowiedzieć się jaki ubiór najbardziej do niej pasuje. W ten sposób można ukryć krępujące nas mankamenty, a jednocześnie zyskać nieco więcej pewności siebie.

Na zakończenie spotkania wszystkie mamy otrzymały słodkie czekoladki ze specjalną dedykacją wraz z kilkoma prostymi przepisami na domowe peelingi do ciała. Kolejne zajęcia już niebawem!

Sandra Narewska

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia    Deklaracja dostępności    Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA