Kolędowy Zjazd Rodzin – relacja

W bardzo słoneczną niedzielę 14 stycznia 2018 roku spotkaliśmy się na Kolędowym Zjeździe Rodzin Adopcyjnych i Zastępczych oraz Przyjaciół Dzieci Adoptowanych w Opolu.

Zjazd rozpoczęła wspólna Msza święta, która odbyła się w kościele seminaryjno-akademickim Św. Jadwigi Śląskiej. Eucharystii przewodniczył ks. biskup Rudolf Pierskała, a koncelebrę sprawował ks. Jerzy Dzierżanowski. Mszę urozmaicił śpiew oraz gra na instrumentach zaprzyjaźnionej z nami rodziny zastępczej. Po wspólnej modlitwie zaprosiliśmy wszystkich chętnych do auli seminarium, gdzie na dzieci czekało już mnóstwo atrakcji: poza ulubioną „Krainą Prezentów” wolontariusze przygotowali „Pracownię masek karnawałowych”, w której samodzielnie bądź z ich życzliwą pomocą można było ozdobić własną maskę, a jednocześnie dowiedzieć się wiele o tradycjach karnawałowych obchodzonych w Polsce i na świecie. Ponadto na wszystkich chętnych czekało stoisko, na którym można było pomalować swoją buzię i przeobrazić się w ulubioną postać z bajki (i nie tylko!). Na samym środku sali można było wziąć udział we wspólnych grach i zabawach ruchowych z wykorzystaniem baloników oraz chusty animacyjnej. Ponadto przygotowaliśmy stoiska z ciastem oraz kawą i herbatą, a w dalszej części spotkania zapraszaliśmy do wspólnego kolędowania.

Pragniemy serdecznie podziękować Państwu za udział w Zjeździe i wspólną modlitwę. Dziękujemy również wolontariuszkom Fundacji: Karolinie, Weronice, Martynie, Agacie, Benedykcie, Oli, Darii oraz uczniom z Publicznej Szkoły Podstawowej w Kątach Opolskich, którzy przyjechali do nas wraz z opiekunem Panią Dorotą Porowską, za ogromne wsparcie w przygotowaniu Zjazdu oraz porządkach tuż po nim! Dziękujemy również gospodarzom obiektu , a w szczególności siostrom boromeuszkom za gościnność i życzliwość.

Zdjęcia ze spotkania w auli są autorstwa naszej wolontariuszki – Darii Reisebücher. Do zobaczenia w Kamieniu Śląskim!

Sandra Narewska

 
logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia    Deklaracja dostępności    Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA