Wizyta w Muzeum Polskiej Piosenki

Ostatnim etapem realizacji projektu „Kultura dla każdego” była wizyta w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. To najnowsza placówka kulturalna w mieście, która otrzymała już wiele znaczących nagród (m.in. „Najlepszy produkt turystyczny 2016”) i staje się coraz bardziej popularna wśród mieszkańców oraz turystów.

Muzeum może się pochwalić interaktywną wystawą stałą, która przenosi w świat najpopularniejszych polskich przebojów. Szlakiem tej wyprawy jest Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej, który odbywa się w naszym mieście już od 1963 roku. Cieszymy się, że dzięki działaniom projektowym także i mieszkańcy Domu Matki i Dziecka mogli odwiedzić to niezwykłe miejsce.

Wyjście do Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu zostało zorganizowane w ramach projektu „Kultura dla każdego”, prowadzonego przez grupę nieformalną „Razem przeciw wykluczeniu” pod patronatem Stowarzyszenia „Czas dla Rodziny”. Projekt trwa od sierpnia do listopada 2017 roku i jest sfinansowany ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich oraz środków samorządu Województwa Opolskiego.

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia    Deklaracja dostępności    Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA