Wizyta Księdza Biskupa w Domu Matki i Dziecka

W poniedziałek 6 listopada Dom Matki i Dziecka odwiedził ks. biskup ordynariusz Andrzej Czaja. Księdza biskupa uroczyście powitał ks. Jerzy Dzierżanowski, który w związku z nowymi zadaniami, jakie otrzymał Dom i uruchomieniem „Telefonu życia” nazwał go „Domem Życia”. Wizyta wiązała się ze wspólną Eucharystią w intencji pracowników i mieszkańców. Mszę Świętą koncelebrował ks. Jerzy Dzierżanowski oraz ks. Paweł Landwójtowicz. Tego dnia rozważano Ewangelię wg św. Łukasza:

„Do tego zaś, który Go zaprosił, rzekł: “Gdy wydajesz obiad albo wieczerzę, nie zapraszaj swoich przyjaciół ani braci, ani krewnych, ani zamożnych sąsiadów, aby cię i oni nawzajem nie zaprosili, i miałbyś odpłatę. Lecz kiedy urządzasz przyjęcie, zaproś ubogich, ułomnych, chromych i niewidomych. A będziesz szczęśliwy, ponieważ nie mają czym tobie się odwdzięczyć; odpłatę bowiem otrzymasz przy zmartwychwstaniu sprawiedliwych” (Łk 14, 12-14)

W swojej homilii do tych słów odwołał się ksiądz biskup, mówiąc, że nasz Dom jest swoistym „stołem”, do którego zapraszani są potrzebujący i znajdujący się w trudnej sytuacji życiowej. Nikomu nie odmawia się tu pomocy, a wszyscy, którzy organizują wsparcie nie tylko wypełniają swoje obowiązki, lecz przede wszystkim otwierają swoje serca, służąc w ten sposób drugiemu człowiekowi.

Do spotkania cały Dom przygotowywał się już od kilku dni. Mieszkanki bardzo chciały się włączyć w to działanie i starannie wysprzątały każdy kąt. Dzień przed wizytą wraz z panią pedagog upiekły pyszne ciasto, które już po Mszy skosztował i pochwalił ksiądz biskup. Był też czas na rozmowy z pracownikami, na dzielenie się doświadczeniami i troskami, ale również radościami, jakie towarzyszą naszemu Domowi.

Na zakończenie ksiądz Jerzy podziękował za przybycie, modlitwę i miłe spotkanie oraz serdecznie zaprosił księdza biskupa do kolejnych odwiedzin. Ksiądz biskup Andrzej pobłogosławił Dom i pracowników, podziękował za modlitwę i wspólnie przeżyty czas oraz zapewnił, że z zaproszenia do Domu Życia z przyjemnością skorzysta.

Sandra Narewska

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia    Deklaracja dostępności    Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA